به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، دکتر فریدون همتی در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 «خرمشهر را خدا آزاد کرد» امام خمینی(ره)

سوم خرداد یادآور یکی از بزرگترین رویدادهای تاریخ ایران اسلامی و ماندگارترین روز در تقویم هشت ساله دفاع مقدس است.

تاریخ دفاع مقدس از همان ابتدا مقاومت جانانه مردم و نیروهای مسلح کشورمان در دفاع از خرمشهر را به یاد دارد و در نهایت در سوم خرداد سال ۱۳۶۱ در عملیات بیت المقدس، شاهد اقدام بزرگ و ماندگار و حماسی رزمندگان و نیروهای مسلح کشورمان در آزادسازی خرمشهر بودیم.

فتح خرمشهر بزرگترین پیروزی جمهوری اسلامی ایران بر دشمن در دوران دفاع مقدس بود که ضربات مهلکی را بر دشمن وارد نمود و قدرت واقعی ایران اسلامی را به جهانیان نشان داد.

آزادسازی خرمشهر نمونه ای بارز از قدرت وحدت و همبستگی و انسجام مردمان سراسر ایران است که در این راه از پیر و جوان با یکدلی برای رهایی خرمشهر شتافتند و به ندای حضرت امام خمینی(ره) لبیک گفتند.

بهترین تعبیر را برای موفقیت بزرگ آزادسازی خرمشهر، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کار بردند که فرمودند «خرمشهر را خدا آزاد کرد» و این جمله تاریخی به اثرگذارترین شکل ممکن، عمق تعلق رزمندگان ایران اسلامی به پشتیبانی پروردگار عالم را بیان نمود.

آزادسازی خرمشهر با رشادت و جانفشانی رزمندگان و تقدیم خون شهدای بسیار به دست آمد و در این راه رزمندگان هرمزگانی نیز حضور پررنگی داشتند و هرمزگانی های دلاور شهدا و جانبازان بسیاری را در این راه تقدیم نمودند.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهیدان دوران دفاع مقدس و تجلیل از رشادت شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده های معظم شهیدان و ایثارگران، روز ماندگار و حماسی سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر را به ملت قهرمان ایران اسلامی به ویژه مردم استان هرمزگان که در کنار سایر هموطنان، نقش و حضور تاثیر گذاری در رقم خوردن این حماسه داشتند، تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: