به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مصطفی خادم با اعلام این خبر اظهار کرد: تامین منابع آبی مورد نیاز به منظور حفظ و نگهداری فضای سبز از اولویت‌های مهم این سازمان است.

وی با اشاره به اینکه سیاست‌ها و اهداف سازمان طی سال جاری در چند مورد مهم از جمله حفظ و نگهداری فضای سبز، آبیاری فضای سبز، و... تعریف و تبیین شده است، افزود: افزایش ظرفیت آبشیرین‌کن بوستان جنگلی، آبشیرین‌کن بوستان داماهی، زه‌آب بلوار معلم، زه‌آب بلوار طالقانی و آب‌شیرین‌کن بوستان دباغیان جمعا منجر به تامین 10 هزار و 35 مترمکعب شده است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: حفظ فضای سبز شهری و کمک به تامین منابع آبی یک وظیفه همگانی بوده و از مسئولان بخش‌های دیگر نیز تقاضا و انتظار همکاری بیش از پیش را داریم.

اجرای طرح‌های نوین آبیاری در فضای سبز شهری بندرعباس

خادم همچنین در بخش دیگری از سخنانش به اجرای طرح‌های نوین آبیاری در فضای سبز شهر بندرعباس اشاره کرد و گفت: اجرای این پروژه‌ها گامی موثر در راستای صرفه‌جویی و بهبود کیفیت فضای سبز است.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اجرای طرح‌های بازپیرایی و توسعه فضای سبز شهری در سال‌های اخیر و همچنین تغییر شرایط جوی و محدودیت‌های منابع آبی، استفاده از روش های نوین آبیاری در فضای سبز شهری را گامی موثر در بهسازی و بهبود کیفیت فضای سبز شهری و افزایش بهره وری از منابع آبی دانست.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری بندرعباس بیان کرد: سیستم آبیاری نوین در فضای سبز شهری با اجرای سیستم آبیاری قطره‌ای و بارانی در بلوارها و بوستانهای سطح شهر به مساحت 57 هزار متر مربع انجام شده است.

وی تصریح کرد: در همین راستا، همچنین اجرای شبکه مستقل آبرسانی به بلوارها و میادین به میزان15 هزار متر طول صورت گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: