به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی پس از حضور از طریق ارتباط ویدئو کنفرانس در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا، عنوان کرد: در طول مدت سه روز تعطیلی اخیر در استان در راستای مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، همه اقشار مردم هرمزگان همراهی بسیار خوبی با رعایت موارد توصیه شده داشتند و دانشگاه علوم پزشکی استان نیز از این اقدام راضی بود و از همکاری همه مردم به ویژه بازاریان و کسبه و فعالان زمینه های مختلف تشکر و قدردانی می نمایم.

وی ادامه داد: در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در هرمزگان، محدودیت هایی به ویژه برای شهرستان‌های بندرعباس، میناب، بندرلنگه و رودان تعیین کرده‌ایم که به ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا و کمیته های مربوطه در وزارت کشور و وزارت بهداشت اعلام شده است و با توجه به شرایط استان نتیجه تصمیم گیری در خصوص این محدودیت ها در این هفته اعلام می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: علاوه بر این محدودیت ها، پیشنهادی داشتیم که روزهای پنجشنبه و جمعه هر هفته، استان هرمزگان به طور کامل تعطیل و محدودیت‌های بیشتری اعمال شود تا مردم بیشتر در خانه بمانند و این امر در قطع چرخه انتقال ویروس کرونا موثر است.

همتی تصریح کرد: یکی از مهمترین راهکارها در راستای مقابله با ویروس کرونا، ماندن در خانه و کاهش حضور جمعیت در اماکن عمومی است و از مردم شریف هرمزگان می خواهیم با توجه به وضعیت قرمز شیوع بیماری کرونا در این استان تا جایی که امکان دارد در خانه بمانند و تردد غیرضروری نداشته باشند و افرادی که ضرورت ندارد از خانه بیرون بیایند، حتماً در خانه باشند تا شاهد خلوت شدن خیابان ها و دیگر اماکن عمومی همچون بازارها باشیم و مردم با این کار ضمن حفظ سلامت خود به سلا‌متی دیگران نیز کمک می‌کنند.

وی گفت: در همه محیط های کار مشاغل مختلف از جمله ادارات، بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، فعالیت های عمرانی و اصناف مختلف استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی ضروری است و در این راستا نظارت های گسترده در استان انجام و با متخلفین برخورد خواهد شد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: ناظرین و بازرسان به صورت گسترده در سطح استان فعال هستند و با هر بنگاه، صنف و مجموعه‌ای که پروتکل ها را رعایت نکند، برخورد قانونی همچون پلمپ آن واحد صورت می‌گیرد.

همتی اظهار داشت: در راستای مقابله با ویروس کرونا، رفت و آمد و تردد به تمامی روستاهای استان هرمزگان کماکان با محدودیت جدی مواجه است و از هرگونه سفر غیرضروری به روستاها جلوگیری می‌شود و تنها برای انجام پروژه های عمرانی و فعالیت های مختلف شغلی، افراد مربوطه می‌توانند با رعایت دقیق تمامی پروتکل های بهداشتی در روستاها حضور یافته و به فعالیت بپردازند.

وی بیان داشت: تلاش مسئولان و مجموعه مدیریت استان هرمزگان از ابتدای شیوع ویروس کرونا، به کارگیری و تقویت امکانات و تجهیزات بیمارستانی در استان بود و این اقدامات با جدیت صورت گرفته و تجهیزات لازم برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان تامین شده و این کار همچنان در حال انجام است.

استاندار هرمزگان افزود: در همه ادارات استان هرمزگان، مدیران ضمن موافقت با مرخصی دو هفته‌ای برای همه کارمندان دارای بیماری زمینه‌ای، افراد با سن بالای ۵۰ سال و زنان باردار، شرایط فعالیت این افراد به صورت دورکاری را فراهم کنند. 

همتی اضافه کرد: ارائه خدمات به ارباب رجوع نیز بیشتر از طریق میز خدمت الکترونیکی انجام شود و مردم نیز از این شیوه غیر حضوری برای انجام امور اداری خود استفاده کنند تا شاهد خلوت بودن، ادارات باشیم.

وی تاکید کرد: بازاریان و افراد مسئول مجتمع های تجاری، مراکز خرید و پاساژها در هرمزگان، باید نظارت دقیقی داشته باشند تا فردی بدون ماسک وارد این مجموعه‌ها نشود و همه در این اماکن حتماً از ماسک استفاده کنند.

استاندار هرمزگان یادآور شد: از تلاش و کوشش خستگی ناپذیر همه پزشکان، پرستاران و کادرهای درمانی در سراسر استان هرمزگان که در طول چهار ماه گذشته به طور شبانه روزی در حال کار برای درمان بیماران مبتلا به کرونا در هرمزگان هستند، تشکر و قدردانی می نمایم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: