به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در این پیام آورده است: 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

نخستین روزهای تیر ماه یادآور شهادت مظلومانه شهید آیت الله دکتر بهشتی و 72 نفر از یاران انقلاب اسلامی در هفتم تیر سال 1360 است که توسط منافقین کوردل و در انفجار ساختمان حزب جمهوری اسلامی به شهادت رسیدند.

شهید آیت الله دکتر بهشتی از یاران صدیق حضرت امام خمینی (ره) و بزرگان انقلاب اسلامی ایران بود و ریاست دستگاه قضائی کشور از جمله مهمترین مسئولیت های این شهید بزرگوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی محسوب می‌شود که ایشان براساس اهداف جمهوری اسلامی ایران، مبانی دین مبین اسلام و قانون اساسی، سیستم نوینی از دستگاه قضایی کشور را در جهت گسترش عدالت در کشور پایه گذاری نمود.

شهید آیت الله دکتر بهشتی الگویی بزرگ برای تمامی فعالان در دستگاه قضایی است که در همین راستا ایام شهادت ایشان به عنوان هفته قوه قضائیه نامگذاری شده تا همگان کوشش خستگی ناپذیر این یار صدیق انقلاب اسلامی را در جهت بسط و گسترش عدالت قضائی در یک حکومت اسلامی به یاد داشته و در این جهت کوشا باشیم.

قوه قضائیه به عنوان یکی از ارکان اصلی نظام تلاش وافری برای برخورد با متخلفین، مجرمین و مفسدین داشته و پیشرفت های مطلوبی را در رسیدگی به جرائم و صدور احکام متناسب از سوی این قوه شاهد بوده ایم.

وجود سیستم مستقل قضائی در جمهوری اسلامی ایران بیانگر عزم جدی نظام در جهت بررسی دقیق تخلفات و صدور احکام عادلانه مطابق با شرع و قانون است و قوه قضائیه همواره به چنین اصولی پایبند بوده است.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران توانسته با تکیه بر قانون اساسی و قوانین اسلامی، اقدامات موثری را برای اجرای عدالت، دادخواهی عادلانه و برخورد قاطع با مجرمان و متخلفان صورت دهد و همچنین تلاش گسترده قوه قضائیه تاثیرات بسیاری را در پیشگیری و بازدارندگی از وقوع جرم داشته که این امر یکی از محورهای مهم در ارتقاء شاخص های امنیتی محسوب می شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله دکتر بهشتی و یاران باوفای ایشان، فرارسیدن هفته قوه قضائیه را به تمامی کارکنان دستگاه قضایی به ویژه قضات و کارکنان مجموعه دادگستری و سایر دستگاه های مرتبط در استان هرمزگان تبریک عرض می نمایم و ضمن تشکر و قدردانی از تلاش این بزرگواران، امیدوارم در جهت گسترش عدل و داد در استان روز به روز موفقیت های بیشتری داشته باشند.

 

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: