به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حسین اخلاقی با اعلام این خبر اظهار کرد: نصب تابلوها و علائم ترافیکی با هدف ارتقاء سطح ایمنی به ویژه برای عابران پیاده، روان سازی ترافیک، کمک به رفع گره های ترافیکی، توجه ویژه به مناطق پر جمعیت و پر تردد صورت می گیرد‌.

وی در ادامه با ابراز تاسف از سرقت تابلوها و علائم ترافیکی از سطح شهر بندرعباس، خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از تابلوها و علائم راهنمایی تخریب و به سرقت رفته که این امر موجب ناایمن شدن معابر شده و می تواند جان انسانها را به خطر بیاندازد.

اخلاقی با بیان اینکه نصب تابلوهای موجود در معابر بر اساس نیاز سنجی و مطالعه موقعیت مکانی صورت گرفته است، بیان کرد: فقدان وجود برخی تابلوها باعث کاهش تسلط و دید رانندگان و اغلب رانندگان ناآشنا به معبر شده و در نتیجه موجب خطرات جبران ناپذیری می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: یکی از دلایل کمبود تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، مساله سرقت آنها است که جدا از خسارت به بیت المال، تهدیدی جدی برای جان مردم است.

اخلاقی با اشاره  به تعیین مجازات برای متخلفین در این امر، تصریح کرد: برابر ماده 687 قانون مجازات اسلامی کشور مصوب 1392/2/1، مجرمین این سرقت ها به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهند شد.

وی در پایان نیز گفت: از شهروندان تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری علائم و تجهیزات ترافیکی که برای ایمنی آنان در سطح شهر نصب شده کمال دقت را داشته و در صورت مشاهده هرگونه نقص و خرابی و سرقت علائم و تجهیزات ترافیکی مراتب را به سامانه پیامکی سازمان به شماره 30000761761 اطلاع دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: