به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مرتضی رئیسی حسنلنگی با اشاره به اتمام وقت ثبت سفارش کتب درسی دانش آموزان میان پایه گفت: سامانه ثبت سفارش کتب درسی از نیمه دوم فروردین ماه 99 فعالیت خود را آغاز کرد که بعد از تمدید مجدد، تا پایان روز دوم تیرماه 99 برای ثبت سفارش کتب دانش آموزان فعال بود.

وی افزود: بیش از 292هزار دانش آموز میان پایه در مقاطع ابتدائی، متوسطه اول و متوسطه دوم استان اقدام به خرید کتب درسی خود کرده اند که قریب به 97 درصد دانش آموزان هرمزگان را تشکیل می دهد.

رئیسی حسنلنگی ادامه داد: مطابق آخرین آمار گرفته شده، هفت هزار و 92 نفر نیز اقدامی برای ثبت سفارش کتب درسی برای سال تحصیلی آینده خود انجام نداده اند.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش هرمزگان مهمترین علل احتمالی برای عدم ثبت نام در سامانه کتب درسی را تکرار پایه یا (مردودی)، ترک تحصیل، جابجائی و خروج خانواده ها از استان و نیز وضعیت نابسامان اقتصادی در خانواده های چند فرزندی و سهل انگاری اولیاء عنوان کرد.

رئیسی حسنلنگی خاطر نشان کرد: ثبت سفارش کتب درسی پایه های ورودی اول ابتدائی، هفتم و دهم متوسطه از هشت تیرماه 99 آغاز می شود که والدین می توانند به صورت گروهی( پرداخت وجه به مدرسه و انجام ثبت نام کتب درسی توسط مدیر مدرسه) و نیز انفرادی اقدام به خرید کتب درسی نمایند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: