به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،علی صالحی  در همایش سراسری مسئولان قوه قضاییه که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، به ارائه گزارش عملکرد دستگاه قضایی استان هرمزگان پرداخت و اظهار داشت: در طول یک سال اخیر بالغ بر 30 هزار و 600 پرونده معادل 52 درصد از موجودی استان را کاهش داده‌ایم که در کشور یک رکورد تاریخی است.

وی تصریح کرد: 305 هزار فقره پرونده وارده در سال 98 داشتیم که 335 هزار و 695 فقره خروجی داشته‌ایم که بسیاری از پرونده‌های انباشته شده از گذشته نیز بررسی شد.

صالحی همچنین خاطرنشان کرد: هیچ رسیدگی بیشتر از یک ماه در استان نداریم و همکاران ما در بعضی از شعب در عصرها و شب‌ها وقت رسیدگی تعیین می‌کنند تا سرعت رسیدگی افزایش و پرونده‌‌ای بر زمین نماند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان، در مورد تأثیر شیوع کرونا بر دستگاه قضایی استان اظهار داشت؛ هیچ تأثیری بر روی روند بررسی پرونده‌ها نداشته است و در برخی موارد نیز از طرفین پرونده‌ها خواستیم که لایحه‌های خود را از طریق دفاتر پیشخوان ارسال کنند. و علاوه بر این دادرسی الکترونیک را نیز توسعه داده‌ایم که در این راستا ورودی‌های دادگاه‌ها و مراکز قضایی را نیز کنترل می‌کنیم و خوشبختانه در این حوزه هیچ مشکلی نداشته‌ایم و خللی در رسیدگی‌ها نیز ایجاد نشده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: