به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،فریدون همتی راهکار اصلی مقابله با کرونا را رعایت تمامی اصول بهداشتی دانست و بیان داشت: اگر همه ما دستورالعمل های بهداشتی از جمله شستشوی منظم دست ها، استفاده از ماسک و فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی را رعایت کنیم، می‌توانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.

وی ادامه داد: همچنین نیاز است در راستای حفظ سلامت خود و دیگران تا جایی که امکان دارد، در خانه بمانیم و تردد و مسافرت غیر ضروری نداشته باشیم.

استاندار هرمزگان افزود: استفاده از ماسک تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از انتقال ویروس کرونا دارد و بر این اساس در همه فعالیت ها، مشاغل، اصناف، ادارات و بنگاه‌های تولیدی و اقتصادی، استفاده از ماسک برای همه الزامی است.

همتی تصریح کرد: در زمینه تامین تجهیزات بیمارستانی و دارو، جهت درمان بیماران مبتلا به کرونا در استان هرمزگان، اقدامات بسیار زیادی صورت گرفته و با پیگیری‌ها و تلاش‌های گسترده این تجهیزات و داروهای مورد نیاز در استان تامین شده است.

وی همچنین به پروژه‌های بیمارستانی در حال اجرا در هرمزگان اشاره کرد و بیان داشت: با توجه به هدف گذاری صورت گرفته جهت ایجاد هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید در استان با احداث بیمارستان های جدید و توسعه بیمارستان های موجود، این طرح ها با جدیت در حال اجراست.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: پروژه‌هایی همچون بیمارستان شریعتی بندرعباس، بیمارستان ۵۳۱ تختخوابی بندرعباس، بیمارستان ستاره خلیج فارس و بیمارستان جدید میناب از جمله این طرح‌ها محسوب می‌شوند.

همتی اظهار داشت: با تکمیل این طرح ها تا پایان سال جاری و همچنین تا پایان دولت دوازدهم، استان هرمزگان به لحاظ شاخص امکانات بیمارستانی و درمانی به سطح مطلوبی می‌رسد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: