به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، یحیی میرزاده با اشاره به اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در پی خطر شیوع کرونا ویروس گفت: از31 خرداد تا 6 تیر، 1هزار و 76 بازدید از اماکن عمومی مرتبط با سلامت مردم در شهرستان بندرعباس انجام شد.

وی افزود: از مجموع یک هزار و 76 مورد بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن عمومی، 143 واحد صنفی در سطح شهرستان بندرعباس پس از انجام بازرسی و ارائه تذکر به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی اخطاریه بهداشتی دریافت کردند.

میرزاده عنوان کرد: در راستای این بازرسی ها 18 واحد صنفی  پلمب، و شماری از آنها پس از اخذ تعهد بازگشایی شدند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان بندرعباس با اشاره به راه اندازی سامانه تلفنی ۳۱۱۸ بیان کرد: این سامانه برای برقراری ارتباط با مردم به منظور دریافت مشکلات آن‌ها در زمینه بیماری کرونا، همچنین دریافت نارضایتی احتمالی آن‌ها از نحوه اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در محیط‌های کار و بازار راه اندازی شده است؛ شهروندان می‌توانند از ۸ صبح تا ۱۰شب با این سامانه تماس بگیرند.

وی بیان کرد: از 3 هزار و 142 تماس دریافتی از این سامانه، 146 مورد مربوط به بهداشت محیط بود که توسط کارشناسان این حوزه مورد بررسی قرار گرفت.

میرزاده عنوان کرد: افرادی که آزمایش کرونا داده اند در صورت دریافت نکردن نتیجه آن تا ۷۲ ساعت، با شماره گیری شماره ۳۱۱۸ از نتیجه آزماش خود مطلع شوند.

وی یادآورشد: افراد برای برقراری تماس از طریق تلفن همراه پیش شماره ۰۷۶ را نیز شماره گیری کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: