به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی  به همراه  غریب پور رئیس سازمان ایمیدرو،مسعود پاکزاد مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان و علامه مشاور مناطق ویژه ایمیدرو با عیسی کلانتری معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، دیدار و گفتگو کرد.

استاندار هرمزگان در این دیدار بر رعایت تمامی الزامات زیست محیطی در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان تاکید کرد و بیان داشت: دریا و مناطق زیست محیطی موجود در منطقه ویژه پارسیان متعلق به نسل آینده است و باید برای حفظ آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، هشت کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید تمامی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزامات زیست محیطی انجام شود.

همتی خواستار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی پروژه‌های مختلف در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان شد و اظهار داشت: با صدور مجوزها، پروژه های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آب شیرین کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.

استاندار هرمزگان همچنین تسریع در پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان را مورد تاکید و پیگیری قرار داد.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این دیدار تاکید کرد که نظارت و بررسی لازم انجام می‌شود تا نسبت به تسریع در صدور مجوزات زیست محیطی برای پروژه‌های منطقه ویژه پارسیان، اقدام شود.

کلانتری خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منطقه ویژه پارسیان حریم دریا را رعایت کرده و مجوز کلی را از سازمان محیط زیست در این خصوص دارد، از سایر سرمایه‌گذاران بخش پتروشیمی و فولاد نیز دعوت می‌کنیم که جهت سرمایه‌گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: