به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان؛ محسن سلمانپور با اشاره به اینکه این وینچ ها یک دستگاه کمکی برای تعویض راحت تر وایرهای هویست گنتری کرین هاست، افزود: با ساخت این وینچ ها سرعت جمع کردن وایرهای کهنه و یا آسیب دیده و بالابردن و انتقال وایرهای نو گنتری کرین از 72 ساعت به 12 ساعت کاهش می یابد و نفرات درگیر از 7 به 3 نفر می رسد.

وی مدت زمان ساخت و مونتاژ این وینچ را 100 نفر ساعت عنوان کرد و گفت: با این اقدام زمان خارج از سرویسی گنتری کرین ها برای تعویض وایر به شدت کاهش می یابد و توان عملیات تخلیه و بارگیری بندر به سرعت بهتوان مورد نظر باز می گردد و ضمن تسریع در فرآیند تعمیرات ایمنی بیشتر برای نیروی های فنی حین تعویض وایر فراهم می کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: طرح ساخت وینچ پس از احصا مشکلات تعویضی وایرها توسط شرکت بتاء به اداره کل بنادر و دریانوردی و معاونت فنی ایند اداره کل پیشنهاد گردید و پس از کسب مجوزهای لازم این اقدام اجرایی شد.

لازم به ذکر است، این وینچ شامل سازه و میز وینچ بود که پس از برشکاری، جوشکاری و رنگ آمیزی، گیربکس و الکتروموتور روی آن نصب و آماده بهره برداری شد.

شرکت توسعه خدمات دریایی و بندری بتا بعنوان یکی از دو پورت اپراتور اصلی تخلیه وبارگیری کالای کانتینری در بندر شهید رجایی فعالیت می کند.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: