به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،مهدی قائم مقامی هدف از اجرای این طرح را محافظت از تجهیزات و زیرساخت ترمینال دو بندر شهید رجایی عنوان کرد و گفت: در این پروژه ابتدا تمامی پیچهای نگهدارنده ریل براساس استاندارد مربوطه آچارکشی و تورک زده شد و سپس ۱۸۰۰ متر طول مسیر ریل تراول گنتری کرین از ابتدای اسکله ۲۱ تا پایان اسکله ۲۴ آسفالت شد.

وی با تقدیر از همکاری و مساعدت اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و واحدهای فنی مهندسی و عملیاتی شرکت بتاء افزود: در این عملیات با برنامه ریزی های انجام شده هیچ گونه اختلال و وقفه ای در برنامه پهلوگیری و تخلیه بارگیری شناورها بوجود نیامد.

قائم مقامی کاهش استهلاک تجهیزات مستقر در ترمینال کانتینری، تسریع در روند عملیات تخلیه و بارگیری کشتی ها و ارتقاء ایمنی محیط کاری نفرات مستقر در پای اسکله را از دیگر اهداف این طرح عنوان کرد.

مدیر ناحیه هرمزگان اضافه کرد: در این پروژه برای تکمیل نمودن عملیات زیرساخت محدوده گنتری کرین های ۱۱تا ۱۸، چاله های تاسیساتی در محل قفل طوفان ها، تایدان ها و سایر چاله های تاسیساتی پوشانده و دریچه گذاری شد. لازم به ذکر است، این طرح با هزینه ۲۰۰ میلیون تومان اجرا شد.

شرکت بتاء در ترمینال دو بندر شهید رجایی با ۸ دستگاه گنتری کرین دارای ظرفیت اسمی تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۷۰۰ هزار TEUکانتینر در سال است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: