به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،حسین فرشیدی گفت: در این شهرستان‌های با وضعیت قرمز دستورالعمل‌های بهداشتی با شدت بیشتری اجرا می‌شود تا سریعتر از این وضعیت خارج شوند.

وی بیان کرد: از اول خرداد تا دیروز چهار هزار و ۳۸ مورد بستری داشتیم که یا با تشخیص قطعی به بیماری کووید ۱۹ و یا مشکوک بودند و تحت درمان بالینی قرار گرفتند.

فرشیدی ابراز کرد: از این شمار تاکنون سه هزار و ۳۷۸ نفر با بهبودی از بیمارستان‌های استان مرخص شدند.

وی با اشاره به آمار ۵۲۰ نفری بیماران بستری در بخش‌های مختلف بیمارستان‌های استان عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۸۰ بیمار در بخش آی سی یو هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: از ابتدای شیوع این بیماری در استان تا دیروز ۳۰۹ نفر بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

فرشیدی بیان کرد:۸۰ نفر جز موارد فوتی مشکوک به کرونا هستند که جواب تست آن‌ها منفی شده است، ولی با استفاده از سی تی اسکن و اقدامات درمانی دیگر، کرونا تشخیص داده شده است.

وی گفت: در ده روز گذشته استفاده از ماسک در استان و به خصوص شهر بندرعباس در بین مردم، کسبه، رانندگان تاکسی و در ادارات ۸۴ درصد اجباری اعلام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان یادآور شد: فاصله گذاری اجتماعی در استان به درستی رعایت نمی‌شود و هنوز تجمعات بالاتر از ده نفر، دورهمی و مراسم‌های مختلف عروسی و ترحیم برگزار می‌شود.

فرشیدی افزود: استفاده از ماسک، شستشوی مداوم دست و رعایت فاصله گذاری اجتماعی از ابتلای فرد به بیماری کرونا جلوگیری می‌کند.

وی تاکید کرد: مردم فقط برای کار‌های ضروری از منزل خارج شوند تا رفت و آمد در شهر کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: ماسک به طور صد در صد در کاهش انتقال بیماری کووید ۱۹ تاثیر دارد و در محیط سربسته حتما باید ماسک زده شود.

فرشیدی ابراز کرد: اگر یک بیمار از ماسک استفاده کند و طرف مقابل ماسک نداشته باشد احتمال انتقال بیماری تا ۷۵ درصد کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: اگر دو نفر از ماسک استفاده کنند احتمال انتقال بیماری تا ۹۰ درصد کاهش می‌یابد و در صورتی که فاصله یک و نیم متر رعایت شود احتمال انتقال صفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اقدامات فرهنگی در رعایت بیشتر نکات بهداشتی از طرف مردم گفت: ائمه جمعه، آموزش و پرورش، بسیج محلات و بسیج ادارات می‌توانند در این زمینه نقش مهمی داشته باشند.

فرشیدی افزود: مسابقات ورزشی و آزمون‌های حضوری که جمعیت بالایی در یک جا هستند نباید برگزار شود.

وی خاطر نشان کرد: همه رده‌های شغلی و صنفی باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و به تعهد اجتماعی پایبند باشند در غیر اینصورت با آنان برخورد شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: