به گزارش خبرگزاری بُرنا در هرمزگان ،دکتر فریدون همتی در نشست با مدیران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی استان هرمزگان با اشاره به شرایط خوب فعالیت‌های حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این استان، عنوان کرد: با فعالیت دو پالایشگاه بزرگ ستاره خلیج فارس و نفت بندرعباس در هرمزگان، بیش از ۶۰ درصد از فرآورده‌های نفتی کشور به ویژه بنزین در هرمزگان تولید و به سراسر کشور منتقل می شود.

وی ادامه داد: فعالیت های گسترده پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با تلاش شبانه‌روزی کارکنان این مجموعه در هرمزگان در حال انجام است و از همه این بزرگواران تشکر و قدردانی می نمایم.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هرمزگان نقش بسیار مهمی در حوزه پالایش و پخش فرآورده های نفتی در کشور دارد، افزود: در حوزه صادرات فرآورده‌های نفتی نیز با ایجاد اسکله‌های مناسب در این استان و همچنین احداث مخازن، اقدامات خوبی صورت گرفته است.

همتی تصریح کرد: این اقدامات مهم با تکیه بر دانش نیروهای داخلی رقم خورده و هرمزگان به استانی توانمند در عرصه پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی تبدیل شده است.

وی گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس که بخش عمده‌ای از بنزین مورد نیاز کشور در آن تولید می شود به دست توانای جوانان و مهندسین کشورمان رقم خورد و این پالایشگاه مصداق واقعی اقتصاد مقاومتی در کشورمان محسوب می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: