به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در نشست کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان، شتاب بخشیدن به روند صادرات را از سیاست های محوری در استان هرمزگان برشمرد و عنوان کرد: ملوانان و لنج داران در استان، صادرات کالاهای تولیدی را به شکل رسمی از طریق بنادر و گمرکات در شهرستان‌های مختلف ساحلی هرمزگان انجام دهند.

وی ادامه داد: صادرات کالا از مبادی رسمی مورد حمایت است و تمامی شرایط جهت تسهیل آن فراهم می‌شود.

استاندار هرمزگان افزود: ملوانان و لنج داران استان می‌توانند برابر با میزان کالاهایی که صادر می کنند، کالاهای مورد نیاز کشور را از طریق مبادی رسمی وارد کنند.

همتی تصریح کرد: حمایت های لازم توسط دستگاه‌های مسئول از صادرکنندگان و همچنین جهت توسعه تجارت ملوانی در هرمزگان انجام می‌شود.

در ادامه خلیل قاسمی با بیان اینکه استان هرمزگان در صادرات کالا جایگاه خوبی در کشور دارد تصریح کرد: استان هرمزگان علاوه بر صادرات محصولات کشاورزی، شیلاتی، معدنی در محصولات پتروشیمی پیشتاز است .

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان با بیان اینکه تقویت صادرات این استان دراولویت است افزود: درسال جهش تولید، تولیدات داخلی و صادرات آنها در اولویت برنامه‌های این سازمان قراردارد.

قاسمی در جلسه کارگروه توسعه اقتصاد غیر نفتی استان هرمزگان بیان کرد: در زمان حاضر با توجه به افزایش قیمت ارز و محدودیت‌هایی که در واردات ایجاد شده‌است، مسئله صادرات بسیار اهمیت پیدا کرده و باید هرچه می‌توانیم شرایط صادرات را تسهیل کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان مهمترین اقدامات انجام شده در راستای فرآیند فعالیت ملوانان را سه محور:آموزش ،ارتقا بنادر و گمرکات کوچک و تاسیس و راه اندازی بازارچه ملوانی در شهرستان های ساحلی از محورهای اصلی، احصاء ظرفیت ها و زیر ساخت های بنادر کوچک و متوسط، راه اندازی فیبر نوری بندر و گمرک شیوء، رمپ بتنی بندرشیوء، لایروبی حوضچه بندر تیاب، ایجاد رمپ شناور در بندر سیریک، راه اندازی خط کشتیرانی لندیگرافت کانتینر بر و یخچال دار در بندر شیوء به مقصد قطر، افتتاح بازارچه های ملوانی در شهرستا های مرزی نام برد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: