به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، شهباز بارانی بنوئی در ویدئو کنفرانس که با حضور معاون تشخیص، پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی سازمان استثنائی کشور، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان، مدیران و مربیان کانون های اوقات فراغت استان برگزار می شد، رسما آغاز بکار 13 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزان با نیازهای ویژه را اعلام کرد.

وی گفت: 13 پایگاه اوقات فراغت تابستانی در قالب 28 کلاس مهارتی در استان تشکیل شده است که بیش از 240 دانش آموز استثنایی را پوشش خواهد داد.

بارانی ادامه داد: دانش آموزان در این پایگاههای اوقات فراغت، آموزش های لازم مهارتی، دینی، فرهنگی، هنری، ورزشی و حتی آموزش بورس برای دانش آموزان متوسطه دوم را فرا خواهند گرفت.

معاون تشخیص، پیشگیری، پرورشی و تربیت بدنی سازمان استثنائی کشور گفت: در راستای طرح اوقات فراغت، سازمان استثنایی کشور در هفته دو بار تولید محتوای الکترونیکی را در پایگاههای اوقات فراغت بارگذاری می کنند.

محمد حسن عظیم عراقی اضافه کرد: در شرایط سخت کشور و گرمای بالای هرمزگان و با تلاش و جدیت همه مدیران و مربیان و مسئولین ستادی، خللی در روند آموزش و پرورش دانش آموزان بویژه برای دانش آموزان مدارس استثنایی رخ نداده است.

این مسئول ادامه داد: پایگاههای اوقات فراغت باید مبتنی بر ظرفیت های هر منطقه، ترویج هنرهای بومی و نیز امکانات موجود هر شهرستان، برنامه ریزی خود را انجام دهند.

ادامه فرایند آموزش در کشور نشان از عظمت، قدرت و اقتدار آموزش و پرورش است

موسی دادی زاده سرخائی مدیرکل آموزش و پرورش گفت: اینکه آموزش و پرورش در شرایط و تجربه های مختلف دارای برنامه های آموزشی مختلفی است نشانگر عظمت، اقتدار و قدرت سیستم آموزش و پرورش کشور است.

وی افزود: در شرایط سخت شیوع بیماری کرونا، در کمترین زمان ممکن آموزش از حضوری به مجازی تبدیل شد و گستره شبکه شاد روز به روز افزایش می یابد به گونه ای که هم اکنون قریب به 70 درصد دانش آموزان و تمامی فرهنگیان هرمزگان جزو برنامه شاد می باشند.

دادی زاده ادامه داد: معلمان، مدیران و تمامی فرهنگیان در راستای تحقق شعار" آموزش تعطیل شدنی نیست" زحمات بسیاری را متحمل شدند و برگ زرینی در تاریخ آموزش وپرورش را بر جای گذاشتند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: