به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی رضا محمدی کرجی ران در دیدار با حمید رضائیان اصل مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو ) برلزوم بهره گیری هر چه بیشتر از ظرفیت های مجموعه های داخلی در زمینه ساخت و تعمیر کشتی با تکیه بر توان و دانش ایرانی اشاره کرد و اظهارداشت: ضرورت انجام مطالعه در ارتباط با علل و عوامل ساخت و تعمیرات کشتی های خارج از کشور و تدوین یک برنامه نظامند به منظور معرفی ظرفیتها و پتانسیل های مجموعه های توانمند داخلی می تواند کمک شایانی به حفظ و گسترش اشتغال مولد در شرایط موجود نماید .

وی گفت: تمام تلاش مجموعه سازمان بنادر بر این است تا بتواند علاوه برانجام وظایف حاکمیتی خود که تسهیل تجارت دریایی  و ایجاد بستر مناسب مبادلات بین المللی در دریاها است ، با التزام به شعار جهش تولید، نیازهای دریایی و بندری خود را با تکیه بر توان داخلی تا جایی که امکان دارد از مجموعه های داخلی تامین نماید .

حمید رضائیان اصل نیز در این دیدار ضمن تبریک انتصاب "علی رضا محمدی کرجی ران" به سمت مدیر کلی بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان ظرفیتها موجود در منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی گفت: این منطقه ویژه در محدوده ای به مساحت 1100 هکتار ایجاد شده که 5200 نفر نیروی متخصص  و کارگری در آن مشغول فعالیت می باشند .

وی اذعان داشت: این مجتمع یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی‌سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است.

مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو )افزود: اقدامات بزرگ و غرورآفرینی نظیراجرای پروژه های  فازهای 16، 17، 18 و 12 پارس جنوبی ماحصل سالها تحقیق و پژوهش متخصصان ایرانی بوده که در این مجموعه ساخته و به محل منتقل شده است .

این مقام مسئول ساخت کشتی ایران کاشان، کشتی شهر کرد و کشتی ایران اراک و همچنین تعمیرات ادواری واساسی نفتکش های کوچک و مگاسایز در مجتمع کشتی سازی را برگرفته از توان متخصصان این مجموعه دانست و از آمادگی مجموعه تحت مدیریت خود جهت تداوم همکاری با اداره کل بنادر و دریانوردی در زمینه های ساخت و تعمیر شناورها سخن به میان آورد .

گفتنی است؛ همجواری مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) با بندر شهید رجایی بعنوان بزرگترین بندر تجاری و همکاری های مشترک در زمینه های ساخت انواع شناورها مورد نیاز خدماتی بندر و تعمیرات شناورهای مختلف زمینه های بوده که از گذشته تاکنون در قالب توافق نامه های همکاری بین مجموعه کشتی سازی و سازمان بنادر و دریانوردی  به انجام رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: