به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی از آغاز سنجش نوآموزان بدو ورود به مدرسه خبر داد و گفت: در سال جاری بیش از 33 پایگاه سنجش اولیه، سیار و تخصصی در استان، کار سنجش را انجام می دهند.

وی افزود: پیش بینی می شود در مرحله اول سنجش سال جاری، قریب به 23 هزار دانش آموز بدو ورود به پایه اول ابتدائی مورد سنجش قرار گیرند.

دادی زاده اضافه کرد: مطابق بخشنامه وزارت آموزش و پرورش، بیش از 55 درصد کودکان پیش دبستانی که حدود 21 هزار نفر می باشد، در مرحله دوم سنجش که از مهرماه 99 آغاز می شود، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان ادامه داد: برای رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی، سه پایگاه سنجش در سال جاری نسبت به تابستان سال گذشته افزایش یافته است و روند سنجش نوآموزان در سال گذشته 40 نفر در هر روز بوده که در سال جاری به 20 نفر در هر روز کاهش یافته است.

دادی زاده تصریح کرد: به همراه داشتن ماسک و دستکش برای مراجعه کنندگان ضروری است و فاصله نوبت دهی برای هر دانش آموز بین 15 الی 20 دقیقه می باشد تا در این فاصله فرصتی برای ضد عفونی کردن و گندزدایی محل بعد از هر مراجعه کننده فراهم شود.

شهباز بارانی رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان هرمزگان گفت: پایگاه های سنجش استان از ساعت 8صبح الی 13 کار پذیرش نوآموزان را مطابق نوبت اعلام شده انجام می دهند و اولیاء مطابق نوبت اعلام شده و در ساعت مقرر در پایگاه سنجش حضور داشته باشند.

وی افزود: والدین با در دست داشتن معرفی نامه از مدرسه، کارت واکسن، شناسنامه خود و  کودک و پرداخت 40 هزار تومان فقط از طریق کارت خوان نسبت به سنجش فرزند خود اقدام می کنند.

بارانی بیان داشت: سئوالات بهداشتی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی و آزماینده تحصیلی در پایگاههای سنجش صورت می گیرد و بهداشت دهان و دندان و قد و وزن نیز در صورت از بین رفتن بیماری کرونا در طول سال تحصیلی آینده انجام خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: