به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: در راستای اجرایی شدن تفاهم نامه منعقده بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت فناوری اطلاعات در خصوص انجام پروژه دولت الکترونیک و هوشمندسازی مدارس، عملیات تجهیز مدارس روستایی استان به اینترنت از 28 تیرماه 99 آغاز شده است.

وی افزود: در فاز اول بیش از دو هزار و 700 مدرسه اینترنت دار خواهند شد که از این تعداد، یک هزار و 207 مدرسه از محل اعتبارات آموزش و پرورش و پرورش تجهیز خواهند شد.

دادی زاده اضافه کرد: طبق توافقات صورت گرفته با مخابرات استان هرمزگان، بیش از  816 مدرسه شهری و 680مدرسه روستایی تا قبل شروع سال تحصیلی توسط مخابرات استان تجهیز و به اینترنت متصل می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان تصریح کرد: از مجموع مدارس روستایی مشمول این طرح، 258مدرسه توسط شرکت های وب و 949مدرسه توسط اپراتورهای همراه اول و ایرانسل تجهیز خواهند شد که طبق برنامه ریزی و هماهنگی انجام شده، تیم فنی شرکت های نامبرده عملیات تجهیز را از دو روز گذشته در شهرستان بندرعباس و رودان آغار نموده و تاکنون امکان دسترسی 59 مدرسه را به اینترنت و شبکه ملی اطلاعات فراهم ساختند.

دادی زاده با بیان اینکه در تلاش هستیم تا قبل شروع سال تحصیلی تمامی مدارس استان به اینترنت اتصال یابند، اضافه کرد: مدارسی که به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند به مدت دو سال از اینترنت رایگاه بهره مند خواهند شد و مسیر جدیدی را در راستای توسعه عدالت آموزشی و بهره مندی دانش آموزان روستایی از تدریس اساتید برتر کشور و بهترین برنامه ها و شبکه های درس را هموارتر می سازد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: