به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،فریدون همتی در نشست شورای راهبری توسعه مدیریت استان هرمزگان با تاکید بر ضرورت افزایش ارائه خدمات از طریق دولت الکترونیک توسط دستگاه‌های اجرایی، عنوان کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی در هرمزگان اقدامات خوبی را در این زمینه انجام داده‌اند، از جمله شرکت آب و فاضلاب که در حال حاضر ۲۲ خدمت را از طریق سامانه الکترونیکی و بدون نیاز به مراجعه حضوری مردم ارائه می دهد.

وی ادامه داد: تامین اجتماعی استان نیز ۴۰ خدمت الکترونیکی را از طریق سامانه ارائه می‌دهد که مردم می‌توانند به صورت غیر حضوری از این خدمات استفاده کنند.

استاندار هرمزگان افزود: سازمان همیاری شهرداری های استان نیز سامانه‌ای را جهت ارائه خدمات الکترونیکی شهرداری ها طراحی کرده که در حال حاضر به صورت پایلوت در شهرداری بندرخمیر در حال اجرا است و امیدواریم تا هفته دولت سال جاری آماده رونمایی شود.

همتی تصریح کرد: در مجموع ۲۳۶ خدمت توسط شهرداری‌ها ارائه می‌شود که مردم بیشتر برای دریافت ۱۰۰ خدمت به شهرداری ها مراجعه حضوری دارند و با راه اندازی این سامانه در همه شهرداری های استان، این خدمات به صورت غیرحضوری و الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.

وی گفت: توسعه دولت الکترونیک، افزایش شفافیت، سلامت اداری، سرعت در ارائه خدمات و کاهش تردد مردم را در پی دارد.

استاندار هرمزگان خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی با اطلاع رسانی گسترده، آموزش های لازم را جهت دریافت خدمات به صورت غیر حضوری و الکترونیکی به مردم ارائه دهند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: