به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، محمدمهدی حاج محمدی در دومین روز سفر خود به استان هرمزگان، پس از دیدار با مددجویان کانون اصلاح و تربیت، از زندان مرکزی بندرعباس بازدید و با مدجویان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

وی در حاشیه این بازدید در خصوص نحوه ارتباط سریع با مسئولان سازمان زندان‌ها بیان کرد: سامانه مشعل، خط ارتباطی سریع و ساده برای خانواده زندانیان و زندانبانان با سازمان زندان هاست.

رئیس سازمان زندان‌ها در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به دل نوشته‌های یک زندانی افزود: در بند مادران زندان زنان روی دیوار نوشته‌بود:‌ای کاش به عقب برمی گشتیم، می‌شود؟ خیر؛ ولی می‌شود با سرعت بالا خود را به مقصد رساند و عقب ماندگی‌ها را جبران کرد. مثل شهید یدالله ندرلو که قبل و بعد انقلاب زندان بود، ولی به اشتباهش پی برد و در ندامتگاه نادم و سپس در دوران دفاع مقدس شهید شد.

رئیس سازمان زندان‌ها تصریح کرد: زندان آثار منفی بر خانواده‌های زندانیان دارد و تلاش می‌کنیم ضمن ایجاد شرایط لازم برای بازگشت سریعتر شما به آغوش خانواده، حمایت‌های لازم را از خانواده‌ها توسعه دهیم

وی ادامه داد: ما به عنوان مشعل بان راه صحیح را به شما نشان می‌دهیم؛ ولی این شما هستید که باید انتخاب کنید، بهترین زندانبان کسی است که بتواند راه صحیح را نشان دهد، ولی نمی‌تواند شما را مجبور به انتخاب نماید.

در این دیدار صمیمی که حدود پنج ساعت به طول انجامید، رئیس سازمان زندان‌ها از نزدیک در جریان مشکلات زندانیان قرار گرفت و دستوراتی را صادر کرد.

وی همچنین در دیدار‌های جداگانه پای درد و دل زندانبانان نشست و برای رفع مشکلات مطرح شده و موضوعات این زندان، دستور بررسی دقیق در ستاد سازمان را صادر کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: