به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،مختار سلحشور با اشاره به جایگاه خانه های هلال برتوانمندسازی جامعه و گسترش آموزشهای امدادی برای مقابله با حوادث، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه‌های هلال راهبرد اصلی جمعیت هلال احمر هرمزگان در سال جاری است لذا این جمعیت در نظر دارد تعداد خانه های هلال را با اولویت مناطق روستایی افزایش دهد.

وی افزود: پس از تاکید رئیس جمعیت هلال احمر کشور مبنی بر توسعه خانه‌های هلال روستایی، روند تاسیس خانه های هلال در این استان  رشد قابل ملاحظه داشته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان،تصریح کرد: از زمان ابلاغ دستور دکتر همتی تاکنون ۵۶ خانه هلال در روستاهای استان هرمزگان مورد بهره برداری قرار گرفته است.

سلحشور یادآور شد: هماهنگی های جدی با اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری استان هرمزگان و دستگاه‌های مسئول انجام و رایزنی‌های لازم با فرمانداری‌ها صورت گرفته تا روند تاسیس خانه های هلال با سرعت بیشتر انجام شود.

وی تاکید کرد:خانه های هلال همانند یک هلال احمر کوچک درون یک روستا در حوزه‌های آموزش جوانان داوطلبان و امداد و نجات به ارائه خدمات می پردازند.

سلحشور با اشاره به جایگاه خانه‌های هلال در زمینه آموزش همگانی گفت: ارائه آموزش به اعضای خانه های هلال موجب می شود تا سطح آگاهی‌جامعه روستایی در برابر مخاطرات تقویت شود.

مدیر عامل جمعیت هلال‌احمر استان هرمزگان عنوان کرد: وجود نیروهای آموزش دیده و متخصص در زمان بروز حادثه موجب افزایش سرعت امدادرسانی در مناطق دور افتاده و صعب العبور می شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: