به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علیرضا محمدی کرجی ران با اشاره به سیستم های کنترل ترافیک دریای (VTS) اظهارداشت: سیستم (VTS) از تجمیع سنسورهای مختلف از جمله CCTV، AIS ، RDF،Radar سنسورهای هواشناسی و هیدروگرافی تحت نرم افزار یکپارچه تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه سیستم VTS بنادر سه گانه کشور (شهید رجایی، بندر امام خمینی  (ره) و بندر انزلی) وبرخی از جزایر استان هرمزگان توسط کمپانی اروپایی نصب و راه اندازی شده و سنسور رادار آن نیز از دیگرکمپانی ها تهیه شده است تصریح کرد: در سالیان اخیر به خاطر تحریم های ظالمانه، تهیه و فروش اقلام و همچنین پشتیبانی و خدمات پس از فروش رادار، با ممنوعیت جدی از سوی شرکت های  پشتیبان همراه بوده که این امر مشکلاتی را در روند مأموریت سیستم VTS  ایجاد و هزینه های گزافی را  به بنادر تحمیل می کرد.

این مقام مسئول گفت: وجود این تنگناها و کمبودها درراستای تامیین قطعات همکاران در سازمان بنادر و دریانوردی را بر آن داشت تا با اتکا بر دانش و توان داخلی برای مرتفع نمودن و بهره وری هرچه بیشتر از سیستم های موجود از طریق یک شرکت فناور و دانش بنیان ، این بخش مهم را به طور کامل طراحی نمایند .

وی گفت: انجام این مهم به شکل عملیاتی و موفقیت آمیز درسایت کیش و بصیرا در (قشم ) راه اندازی شد به گونه ای که درصد آماده بکار تجهیزات VTS این مناطق به نحو چشمگیری افزایش یافته است .

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان،صرفه جویی حاصل از تولید داخل هر دستگاه برای کشور را بالغ بر ۴۵ هزار یورو اعلام کرد و گفت: علاوه بر صرف جویی ارزی انجام این مهم به قطع  وابستگی و ایجاد خودکفایی انجامیده که این خود گامی مهم در جهت تبدیل شدن تهدیدها به فرصت و  تقویت خود باوری ملی اتکا بردانش ایرانی است.

شایان ذکر است ، از بخش های اصلی و مهم رادار VTS، بخش ADU    (Antenna Driver Unit)می باشد که وظیفه انتقال و دریافت سیگنال فرکانس بالا به آنتن و بالعکس و همچنین چرخش آنتن با دور مناسب را برعهده دارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: