به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در دیدار با امیر دریادار حسین خانزادی گفت: این مرکز درمانی با ۱۲۸ تخت و زیربنای ۲۰ هزار مترمربع در ۲ طبقه احداث شده که  ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی تاکنون داشته و تا ۲۰۰ تخت قابلیت افزایش دارد.

وی بیان کرد: این بیمارستان یکی از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های کشور و بزرگترین بیمارستان نیروهای مسلح در هرمزگان است که شامل، دستگاه‌های سی تی اسکن، ام آر آی، رادیولوژی و اکسیژن درمانی(اتاق‌های هایپر بار HBO) تراپی است.

استاندار هرمزگان افزود: همچنین دارای بخش‌های مختلف داخلی، جراحی، دندانپزشکی، زنان و زایمان، اورژانس، مغز و اعصاب، بینایی سنجی، چشم پزشکی و ICU است.

همتی خاطر نشان کرد: از ویژگی‌های مهم این بیمارستان متمرکزی بودن بخش‌های تمرکزی، جراحی مغز و اعصاب، ستون فقرات، انجام عمل قلب باز و در نظر گرفتن همودیالیز برای بیماران دیالیزی، پیش بینی بخش NBC برای جنگ‌های نوین و در نظر گرفتن باند برای هلیبرن بیمار درداخل و خارج از استان است.

امیر دریادار حسین خانزادی نیز در این دیدار تاکید کرد: تمامی ظرفیتها برای راه اندازی هرچه سریعتر این پروژه که کمک مهمی به شهروندان هرمزگانی خواهد بود بکار گرفته و تجهیز و نصب ملزومات آن به سرعت عملیاتی می شود.            

در این دیدار که در تهران برگزار شد، معاون بهداشت، درمان، امداد و آموزش پزشکی ارتش و معاونت مهندسی و پدافند غیر عامل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی نیز حضور داشتند.                     

استاندار هرمزگان با توجه به نیاز استان به تقویت زیرساخت های بهداشتی و درمانی، تامین نیاز مردم در این حوزه را از اولویت های کاری خود قرارداده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: