به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،  فریدون همتی در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم  

امروزه نقش تعاونی ها در توسعه اقتصادى و اجتماعى کشور بر کسی پوشیده نیست و این بخش مهم و مردمی در میدان کار و تولید و افزایش سطح درآمد و مشارکت اجتماعى در جامعه مؤثر بوده است.  

"تعاون" که در دین مبین اسلام بر آن تاکید شده، همواره یادآور مشارکت و همکاری در کارهای نیک و کمک به هم نوعان است.

اشاعه فرهنگ مشارکت و حضور مردم در صحنه های مختلف اقتصادی و اجتماعی و مشارکت فکری و مالی آنها زمینه ساز توسعه و شکوفایی ظرفیت هاست و تعاونگران این سرزمین باید با باور به نقش و جایگاه خود در مسیر ایفای رسالت خود گام بردارند.  

نقش آفرینی اتاق تعاون و جایگاه تسهیل گرایانه و هدایت گونه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در رسیدگی به مشکلات تعاونی ها و کمک به رونق هرچه بیشتر این بخش قابل توجه بوده که در همین زمینه، فعالیت حدود ۳۰۰۰ تعاونی در هرمزگان نشان دهنده رونق این بخش و کمک شایان تعاونی های استان به اقتصاد کشور است.  

در تعاونی‌ها علاوه بر بهبود وضعیت زندگی و تأمین نیاز اعضا، اهداف اجتماعی همچون عدالت، مسئولیت پذیری و همکاری گروهی نیز دنبال می‌شود.  

وقتی از فعالیت تعاونی ها صحبت می شود، در واقع به نوعی کار جمعی و مشارکتی اشاره می کنیم، بنابراین، افزایش و توسعه آنها مشروط به افزایش و توسعه مشارکت اجتماعی در جامعه است.  

امید است در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری و در راستای اجرایی نمودن سیاست های دولت تدبیر و امید، با تلاش و همت همه تلاشگران بخش تعاون جهشی افتخار آمیز را در این عرصه شاهد باشیم.  

اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک فرارسیدن هفته تعاون به تمامی تعاونگران عزیز استان هرمزگان، سلامتی و سعادت آنان را از خداوند متعال خواستارم.  

فریدون همتی

استاندار هرمزگان

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: