به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عبدالرضا پیروی منش با بیان اینکه در پنج ماهه سالجاری 124 هزارمورد بازرسی از واحدهای صنفی استان هرمزگان انجام شده است، اظهار داشت: این بازرسی‌ها به‌ منظور رصد وضع بازار کالا و خدمات به‌ ویژه کالاهای اولویت‌دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی استان و همچنین جلوگیری از هر گونه افزایش بی‌رویه قیمت‌ها در قالب طرح‌های مختلف صورت گرفته است.

وی افزود: پنج هزار و 808مورد پرونده تخلف به ارزش ریالی بیش از 623 میلیارد ریال تشکیل و برای بررسی و صدور رأی به تعزیرات حکومتی ارجاع شده است.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان هرمزگان، مهمترین تخلفات را اعم از گران‌فروشی، کم‌فروشی، عدم درج قیمت و نصب نرخ نامه، عدم ارائه برگ خرید و ارائه صورت حساب عنوان کرد.

وی در ادامه تعداد تخلفات کشف شده را هشت هزار و 180مورد، گزارشات رسیده به ستاد خبری سه هزار و 327 مورد، که در بازرسی های انجام شده، 79 واحد صنفی به دلیل تکرار تخلف و در راستای رای صادره پلمپ و 31 مورد محکوم به نصب پارچه اعلام کرد.

پیروی منش در پایان گفت: هم‌استانی‌ها می‌توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی واحدهای صنفی، مراتب را با شماره تلفن گویا ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هرمزگان گزارش کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: