به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، بهزادی ضمن تشکر از پرسنل واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شبکه بهداشت قشم افزود: با شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان قشم جمع آوری اطلاعات مربوط به سلامت و بیماری، تجزیه و تحلیل آنها بمنظور شناسایی بیماری ها و مشکلات بهداشتی شایع و ارائه راهکارهای مناسب جهت مقابله با آنها در قالب برنامه های عملیاتی در شبکه بهداشت و درمان و مراکز تحت پوشش این شبکه در حال اجرا است .

وی اظهار کرد: در واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها از سیستم های مراقبت اپیدمیولوژیک، پیشگیری، گزارش دهی، همه گیر شناختی، آموزش، مشاوره، در جهت تامین، حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه، استفاده می شود .

بهزادی بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا در شهرستان قشم به منظور بیماریابی و پیشگیری از بیماری کووید 19 با شماره 4030 غربالگری در دو مرحله صورت گرفته، که مرحله سوم آن نیز توسط مدافعان خط مقدم در حال اجرا می باشد .

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم عنوان کرد: جهت رفاه حال ساکنین قشم در چهار مرکز خدمات جامع سلامت 16 ساعته سطح شهرستان و در شهر قشم و روستای طولا هر کدام یک مرکز نمونه گیری موارد مراجعه با علایم کووید19 بدون محدودیت انجام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: