به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، فریدون همتی در نشست گروه کاری شیلات استان هرمزگان که با موضوع بررسی درخواست متقاضیان سرمایه گذاری پرورش میگو در اراضی مربوط به شرکت شهرک‌ های کشاورزی برگزار شد، عنوان کرد: استان هرمزگان دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه پرورش آبزیان است و توسعه پرورش آبزیان، نقش مهمی در درآمدزایی برای کشور و استان دارد.

وی ادامه داد: صدور مجوزهای اراضی پرورش میگو که در اختیار شرکت شهرک‌های کشاورزی در هرمزگان قرار گرفته است، باید تا ۱۵ مهر ماه سال جاری تعیین تکلیف و پرونده ها تکمیل شود.

استاندار هرمزگان افزود: دستگاه‌ها موظف به پاسخ به استعلامات تا این تاریخ هستند و جلسه ای در این روز به اتفاق سرمایه‌گذاران در استانداری برگزار خواهد شد.

همتی تصریح کرد: فراخوان چهار شهرک کشاورزی شیلاتی در زمینه پرورش میگو شامل سدیج 1400هکتار، یکدار 1100هکتار، حسنلنگی بیش از دو هزار هکتار و مهرگان 8800 هکتار صادر شده و اولویت سرمایه گذاری برای بومیان اعلام شده است.

وی گفت: با توجه به استعدادهای استان هرمزگان در زمینه پرورش میگو و لزوم تسهیل جذب سرمایه گذاری، مسئولان باید نظارت کافی بر اراضی پرورش میگو داشته و زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاری در این بخش فراهم کنند.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: سرمایه‌گذاران پرورش میگو نیز باید به تعهدات خود عمل کنند .

در ادامه این نشست مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به ظرفیت های استان هرمزگان در آبزی پروری به ویژه پرورش میگو گفت: خوشبختانه با حمایت های استاندار هرمزگان و ریاست سازمان شیلات ایران تدابیر خوبی برای توسعه پرورش میگو در استان اندیشه شده است که در آینده ایی نزدیک شاهد جهش بیش از پیش در تولید میگو خواهیم بود.

عبدالرسول دریایی با بیان اینکه واگذاری اراضی پرورش میگو توسط شهرک کشاورزی شیلاتی صورت می پذیرد و اداره کل شیلات هرمزگان ناظر بر این واگذاری هاست گفت: مجموعه شیلات هرمزگان همه تلاش خود را در جهت تسریع صدور مجوزها،فراهم سازی زیرساخت‌ها و تسهیلات لازم برای سرمایه گذاری در صنعت پرورش میگو خواهد کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: