به گزارش خبر گزاری برنا در هرمزگان، رضا برومند با بیان این مطلب گفت: 6 مهر همزمان با روز جهانی جهانگردی، محمد امیری رودان ادامه پیمایش جهانگردی خود با شتر به 5 قاره را آغاز می کند.

وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در این روز از کالسکه گردشگری رونمایی می شود، افزود: این کالسکه توسط محمد امیری رودان طراحی و اجرا شده است.

امیری رودان جهانگرد هرمزگانی در ادامه افزود: ادامه پیمایش جهانگردی 5 قاره با شتر، 6 مهر به صورت نمادین از بندرعباس آغاز و در تاریخ 16 مهر به صورت رسمی از اردبیل ادامه می یابد.

وی در خصوص مسیر سفر خود گفت: از اردبیل به مرز بازرگان و از آنجا به ترکیه و بعد از ترکیه به کشورهای بلغارستان، بوسنی و هرزگوین، یونان، ایتالیا، اتریش، سویس، فرانسه، بلژیک و هلند سفر می کنم.

امیری رودان با اشاره به اینکه ادامه سفر در اروپا با هماهنگی فائو (سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد) انجام می شود، افزود: طبق تفاهم نامه ای که با فائو انجام شده یک تیم از اعضای هیئت علمی و متخصصین، پشتیبان علمی تحقیقاتی سفر خواهند بود.

 جهانگرد هرمزگانی در خصوص همزمانی سفر با شرایط کرونا در جهان گفت: این پیمایش با هماهنگی و کسب مجوز از وزارت بهداشت و ستاد بحران کرونا انجام می شود.

امیری رودان تاکید کرد:در سفر اگر مشکلی ایجاد شد مسیر را تغییر می دهم اما حرکت را متوقف نمی کنم.

سال گذشته محمد امیری رودان سفر 5 قاره با شتر خود را به دلیل شیوع ویروس کرونا در جهان به طور موقت متوقف کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: