به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،در این نشست مدیر کل شیلات هرمزگان با توجه به کارشناسی‌های انجام شده از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان، آغاز فصل صید میگو در سال جاری را دوازدهم مهرماه اعلام کرد و گفت: این استان همواره با برخورداری از ناوگان صیادی توانمند و جامعه صیادی پرتلاش خود توانسته جایگاه ویژه‌ای در صید و صیادی کشور و منطقه به خود اختصاص داده و امید است امسال نیز شاهد سالی پربرکت برای همه صیادان به ویژه صیادان میگو گیر استان باشیم.

عبدالرسول دریایی استفاده از مشارکت تعاونی‌های صیادی  برای تقویت حفاظت منابع، حضور منظم و به‌موقع نیروهای حفاظت منابع، انجام گشت‌های هدفمند و مشترک با دریابانی، بازدید منظم کارشناسان صید و پژوهشکده از عملیات صید شناورها و جلوگیری از صید شناورها در شب و خارج از محدوده تعیین‌شده از اهم اقدامات مدیریتی برای مدیریت بهتر فصل صید میگوی جاری خواهد بود.

وی با بیان اینکه فصل صید میگو هرساله در استان هرمزگان از مهمرماه شروع و تا آبان ماه ادامه می یابد افزود: سال گذشته صیادان استان هرمزگان با بهره گیری از حدود 200فروند شناور میگو گیر در فصل صید میگو موفق به صید بالغ بر سه هزار تن میگوی دریایی شدند.

مدیر کل شیلات هرمزگان تشکیل سمن ها و انجمن ها در خصوص حفاظت از ذخایر آبزیان، ارتقای رعایت قوانین و مقررات از سوی جامعه صیادی، حفظ ارزش افزوده در صید و صیادی، رعایت دستور العمل های بهداشتی ویژه کرونا،کمک به یگان حفاظت منابع آبزیان در راستای برخورد با صید غیر مجاز، سهیم شدن در بازسازی ذخایر و... را از جمله مهمترین موارد مطروح در این نشست عنوان کرد.

دریایی از  مسئولان محلی استان، استانداری، دریابانی، مرزبانی، یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات استان های ساحلی، مسئولان قضایی و سایر ارگان های ذیربط ،صیادان و بهره برداران که در اجرای این مهم گامی موثر در تحقق سیاست های مدیریت صید شیلات در جهت حفظ ذخایر آبزیان استان هرمزگان بر می دارند تقدیر و تشکر کرد.

 گفتنی است استان هرمزگان با توجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود چهار هزار و 500 فروند شناور مجاز و۳2 هزار نفر صیاد به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: