به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،سید الیاس هاشمی افزود: خط ۳۰ اینچی انتقال ۴۰ میلیون متر مکعبی گاز از غرب بندرعباس به روستای گورزین تا نیمه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: در مرحله دوم و از شهریور سال آتی تا پایان سال ۱۴۰۱ تمام شهرستان قشم و روستاهای این جزیره از نعمت گاز طبیعی بهره‌مند می‌شوند.

رییس اداره گاز قشم افزود: طبق دستورالعمل ابلاغی از وزارت نفت، توزیع کپسول در مناطق گاز کشی شده ممنوع است و پس از ایجاد شبکه گازرسانی در قشم، توزیع کپسول‌های فعلی محدود می‌شود.

وی ادامه داد: ضمن دعوت از مردم برای خرید اشتراک گاز طبیعی افزود: هزینه خرید اشتراک گاز برای خانه‎های با متراژ کمتر از ۱۵۰ متر مربع، ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار ریال و برای خانه‌های با بیشتر از آن، سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال است.

هاشمی از تفاهم نامه شرکت گاز با بانک‌های صادرات و تجارت خبرداد و افزود: این ۲ بانک برای تامین هزینه‌های گازکشی وام ۵۰ میلیون ریالی در اختیار شهروندان قشمی قرار می‌دهد.

رییس اداره گاز قشم تصریح کرد: متقاضیان با تشکیل پرونده در سازمان نظام مهندسی ساختمان و پس از انتخاب مجری برای لوله کشی گاز منزل خود، به بانک‌های اعلام شده مراجعه کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: