به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، علی الهیاری هدف اصلی صندوق امداد ولایت را افزایش پرداخت وام به جامعه  هدف و گسترش کمک‌های مالی قرض‌الحسنه به اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر دانست و گفت: صندوق امداد ولایت در راستای احیای سنت حسنه قرض‌الحسنه، با پرداخت وام‌های خرد به خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد و سایر اقشار نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه در سرفصل‌های مختلف کارگشایی، اشتغال، مسکن و... گام‌های مؤثری برداشته است.

وی افزود: امروز صندوق امداد ولایت به جایگاهی رسیده که تنها در طول شش‌ماهه نخست سال 99 ، توانسته سه هزار و 185 فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بااعتباری بالغ‌بر 21 میلیارد و 890 میلیون تومان در سرفصل‌های مختلف اشتغال، مسکن و حمایتی (وام ضروری) به نیازمندان تحت حمایت این نهاد و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا پرداخت نماید.

این مقام مسئول اظهار داشت: بیشترین وام پرداختی با رقم دو هزار و 569 فقره و با اعتبار 13میلیارد و 630 میلیون تومان در سرفصل کارگشایی پرداخت شده است که شامل امور درمان، جهیزیه، تحصیل و سایر امور مربوط به نیازهای خانواده‌های تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر هست. در دیگر سرفصل‌ها نیز، در بخش مسکن تعداد 405 فقره با مبلغ چهار میلیارد و 426 میلیون تومان و در بخش اشتغال تعداد 211 فقره با اعتبار سه میلیارد و 834 میلیون تومان پرداخت شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان هرمزگان گفت: مردم نیک‌اندیش می‌توانند با سپرده‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان، ضمن بهره‌مندی از تمامی  خدمات بانکی، در اجر معنوی و رفع مشکلات نیازمندان سهیم باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: