به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، نمایندگان اتاق بازرگانی بندرعباس با ارائه گزارشی کامل از مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی و معرفی ظرفیت های اتاق به معاون اول ریاست جمهوری و هیات همراه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی توانستند زمینه ساز مصوبات طلایی در بخش بانکی و معدنی شوند.

رییس کل بانک مرکزی با توجه به درخواست پارلمان بخش خصوصی استان در حوزه بانکی با حضور نماینده ای از بانک مرکزی در استان هرمزگان موافقت کرد.

همتی در این خصوص گفت: به منظور جلوگیری از روند طولانی برگشت ارز حاصل از صادرات و نیز اتخاذ درصد برگشت ارز به صرافی ها در سامانه سنا نماینده ای از بانک مرکزی در استان حضور می یابد.

سرپرست وزارت صنعت و معدن با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس در خصوص تمدید تعرفه های مواد معدنی بر اساس تیپ قراردادی سابق تا پایان سال موافقت کرد.

جعفر سرقینی در این خصوص گفت: با توجه به اینکه افزایش تعرفه های مواد معدنی با توجه به نوع تیپ قراردادهای سازمان بنادر و دریانوری استان صورت می گیرد موافقت خود را با پیشنهاد اتاق بازرگانی بندرعباس با تمدید تعرفه های مواد معدنی بر اساس تیپ قراردادی سابق تا پایان سال اعلام می نمایم.

وی افزود: تیپ قراردادی جدید را توسط سازمان های مربوطه کارشناسی می کنیم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری اینکه وضع عوارض صادراتی گچ برای جلوگیری از خام فروشی بوده است، بیان کرد: به دنبال این موضوع هستیم تا معافیت به صادرات گچ استان هرمزگان داده شود تا گچ این استان به صورت دانه بندی بدون عوارض به کشورهای دیگر صادرات شود.

سرقینی همچنین در خصوص برنج های دپو شده در گمرک نیز تصریح کرد: این برنج ها با ارز ۴۲۰۰ وارد گمرک شده‌اند و آن بخشی از این محموله ها که تاکنون در گمرک معطل مانده است، با ارز نیمایی باید ترخیص و آزاد شوند.

پیام رضایی دبیر کل اتاق بازرگانی بندرعباس و مهرداد بازرگان رییس اتحادیه آبزیان استان به عنوان نمایندگان بخش خصوصی در این نشست با ارائه مشکلات و موانع پیش روی فعالان اقتصادی در بخش های مختلف زمینه ساز این مصوبات در بخش بانکی و معدنی شدند تا بار دیگر فعالان اقتصادی شاهد همدلی و همراهی اتاق در حل مشکلاتشان باشند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: