به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، اسلام باوقار در جلسه شورای شهر بیان کرد: مسئولان کشوری آمار می دهند ۹۸ درصد از نیروهای فولاد، بومی هرمزگان هستند‌ آیا ۹۸ درصد نیروهای خدماتی بومی  هستند یا نیروهای متخصص؟

وی با بیان اینکه از روحانیت معزز  می خواهیم یک تیم تشکیل دهند و  مسئله را بررسی کنند تا از صحت این ادعا مطمئن شویم، افزود: اگر قرار است پروژه ای در بندرعباس افتتاح شود، حق نیروهای بومی،  متخصص و ماندگار هرمزگانی است که استخدام شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با تأکید بر اینکه اگر قرار است پروژه‌ای در هرمزگان اجرا شود باید برای مردم این استان اشغال ایجاد کند، افزود: کار از نیروهای غیربومی به پیمانکاران غیربومی رسیده و نگاه مدیران صنایع غرب شهر بندرعباس باید در این زمینه عوض شود، جوانان بسیاری با مدارک تخصصی کارشناسی ارشد بیکار هستند و به شهرداری مراجعه می‌کنند، چراکه در صنایع آن‌ها را تحویل نمی‌گیرند.

باوقار تصریح کرد: از استاندار هرمزگان می‌خواهیم در آغاز پروژه پتروپالایشگاه استان درزمینهٔ جذب نیروهای بومی نظارت کافی را داشته باشد. هرمزگان تبدیل به پایگاهی برای سود اقتصادی مرکزنشینان شده است. دود و آلودگی صنایع را وارد استان کرده‌اند اما هیچ فعالیت مؤثری درزمینهٔ اشتغال، ورزش و فرهنگ انجام نمی‌دهند، از روحانیون نیز درخواست دارم در این زمینه مطالبه گری کنند و پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

وی افزود: شعار میدهیم قطب برتر فولاد کشور و درامد های میلیاردی اما وقتی در حوزه ورزش و فرهنگی بودجه میخواهیم میگویند نداریم.

باوقار در پایان خاطرنشان کرد: هرمزگان پایگاهی برای مرکز نشینان شده است. دود صنایع برای هرمزگانی ها است و سودش برای مرکز نشینان.ما فولادی میخواهیم که به نفع هرمزگان تمام شود نه اینکه از جایگاه هرمزگان استفاده شود از نیروهای استفاده نشود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: