به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، محمد قویدل با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری چهار هنرستان کاردانش به ظرفیت هنرستانهای این شاخه افزوده شده است، اظهار داشت: هنرستان کشاورزی حاجی آباد، هنرستان شهید رئیسی سرخون، هنرستان ام ابیها تخت و هنرستان آینده برتر در ناحیه دو بندرعباس برای سال تحصیلی 1400-1399 به ظرفیت هنرستان های شاخه کاردانش استان اضافه شده است.

وی افزود: همچنین در سال تحصیلی جاری تعداد 19 رشته جدید در شاخه کاردانش ایجاد شده است که از مهمترین آنها می توان به رشته تعمیر و نگهداری سیستم های هواپیما، مهمانداری هواپیما، مدیریت آشپزی و قنادی و خدمات گلخانه ای اشاره کرد.

قویدل ادامه داد: در سال تحصیلی جاری بیش از 17 هزار و 500 هنرجو در 166 هنرستانهای شاخه  کاردانش استان مشفول به تحصیل هستند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش هرمزگان گفت: درصد جذب هنرجو در پایه دهم هنرستان های شاخه کاردانش استان در سال تحصیلی 1400-1399 معادل 24.3(24 و سه دهم) می باشد که با توجه به میانگین کشوری( 19.37 نوزده و سی وهفت صدم) به میزان 4.93 از میانگین کشوری بالاتر هستیم و بعد از استان های سمنان و خراسان، سومین استان در جذب هنرجو هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: