به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، عبدالرحمان خفته دل در دیدار با مدیر دفتر نمایندگی سازمان نظام مهندسی ساختمان شهرستان بستک به مسئله اجرا و نظارت بر سیستم لوله ‌کشی داخلی منازل و ساختمان‌ های جدید الاحداث اشاره کرد.

وی افزود: گنجاندن استاندارد ایمنی گاز و لوله کشی داخلی گازِ ساختمان همچون آب و برق برای متقاضیان و دست ‌اندرکاران صنعت ساختمان و کارفرمایان ساخت منازل مسکونی، اداری و عمومی با توجه به توسعه گاز رسانی به اکثر روستاهای شهرستان در آینده نزدیک و همچنین ترویج فرهنگ ایمنی و مصرف بهینه گاز طبیعی و نیز استقبال و حمایت از شرکت ها و مجریان لوله کشی گاز خانگی بومی در شهرستان، با توجه به زمینه و فرصت اشتغالی که برای جوانان بومی و جویای کار فراهم شده است مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

خفته دل ضمن تقدیر از همکاری صمیمانه و تعامل خوب نمایندگی سازمان نظام مهندسی با اداره گاز در حوزه‌ های کاری مرتبط اظهار داشت: رضایت مشترکین و ذینفعان شرکت گاز جزء مهمترین اولویت‌ های این اداره می باشد که می بایست در همه سطوح مورد توجه قرار گیرد.

سرپرست  اداره گاز شهرستان بستک خواستار تسریع در تشکیل کارگروه تخصصی انرژی شد تا راهکارهایی برای فرهنگ ‌سازیِ استفاده ایمن و بهینه از گاز و انرژی برق همچون جایگزینی گاز طبیعی با انرژی برق در سیستم سرمایشی با توجه به موقعیت آب و هوایی این منطقه جستجو کند.

وی تصریح کرد: در سال‌ های اخیر بخش عظیمی از سرمایه های ملی کشور در قالب احداث واحدهای مسکونی، تجاری، اداری، آموزشی، بهداشتی و فرهنگی هزینه می‌شود، بنابراین رعایت مباحث ۱۷ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان مبنی بر رعایت اصول فنی و استانداردهای کیفی در طراحی، اجرا و انتخاب مصالح ساختمانی و استفاده از نیروی انسانی متخصص و آموزش دیدهِ بومیِ شهرستان جهت ساخت و ساز از درجه و اهمیت ویژه ‌ای برخوردار است.

عبدالرحمان خفته دل با اشاره به وضع قوانین و آیین ‌نامه‌ های کنترل و نظارت در بخش‌ های مختلف ساختمان تاکید کرد: این قوانین نه تنها مفید بوده بلکه به جهت استفاده بهینه و نظام‌ مند از توان متخصصان و دست ‌اندرکاران بخش ساختمان در جهت افزایش امنیت و آسایش بهره ‌برداران ضروری و لازم است و چنانچه ساختمانی براساس مباحث فوق (مباحث ۱۷ و ۱۹ مقررات ملی ساختمان) اجرا گردد حداقل ۵۰ درصد مصرف سوخت و هزینه‌ های ناشی از تعمیر و نگهداری از تاسیسات انرژی برق کاهش خواهد یافت.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در این راستا با توجه به اهمیت خاص بخش طراحی، نظارت و اجرای تاسیسات مکانیکی ساختمان به جهت کنترل منابع، انرژی و ایجاد وحدت رویه از یک سو و از سوی دیگر تامین رفاه و آسایش بهره ‌بردار، دارای اهمیت مضاعف می باشد.

سرپرست اداره گاز شهرستان بستک در پایان خواستار تسریع در ارسال پرونده های مشترکین از نمایندگی نظام مهندسی به امور مشترکین اداره گاز این شهرستان  به منظور رفاه بیش تر و بهتر شهروندان بستکی  با استفاده از این نعمت الهی شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: