به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،غلامعلی جاودان افزود: از زمان شیوع اپیدمی بیماری کووید 19 تا کنون به تعداد 161  هزار و 355 عدد ماسک اِن 95 به ارزش16 میلیارد و 135 میلیون ریال، یک میلیون و 992 هزار عدد ماسک سه لایه به ارزش 19 میلیارد و 925 میلیون ریال ،29 هزار و 272 بسته دستکش به ارزش 14 میلیارد و 636 میلیون ریال ،11 هزار و 688 عدد گان به ارزش یک میلیارد و 753 میلیون ریال و 4 هزار و 232 عدد لباس کاورال به ارزش یک میلیارد و 692 میلیون ریال بین مراکز درمانی اعم از دانشگاهی و غیردانشگاهی توزیع شده است.

وی اظهار کرد: اعتبار تجهیزات نامبرده از محل خیرین، هیات امنای صرفه جویی ارزی وزارت بهداشت، سازمان هلال احمر و از طریق خرید دانشگاه علوم پزشکی تامین شده است.

جاودان ابراز کرد: از ابتدای اپیدمی بیماری کووید 19 تا کنون 2 کارخانه تولیدی ماسک سه لایه صنعتی با مجوز دائم این معاونت مشغول به فعالیت شده است به زودی 2 کارخانه تولید ماسک صنعتی به چرخه تولید استان اضافه خواهد شد که این امر هرمزگان را در تولید ماسک های صنعتی خودکفا خواهد کرد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: با تولید ماسک های غیرصنعتی (کارگاهی) نیز که توسط گروههای جهادی و اتحادیه خیاطان فعالیت خود را آغاز کرده اند، تا کنون 51 کارگاه تولیدی با اخذ مجوز از سایت (سامانه) اداره کل تجهیزات پزشکی، (با تکمیل و ارسال اطلاعات در قسمت خوداظهاری سامانه) مشغول به فعالیت می باشند.

جاودان خاطر نشان کرد: تاکنون 51 بازدید در راستای صدور مجوز موقت و نظارت بر نحوه تولید از واحدهای تولیدی، توسط کارشناسان تجهیزات پزشکی این معاونت انجام گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: