به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،عباس علیمراد در این جلسه اظهار گفت: افراد معمولا بر حسب عادت، بهداشت شغلی و شرایط فیزیکی آن برایشان در اولویت قرار ندارد و همین موضوع می‌تواند در دراز مدت بر سلامت آنان تاثیر  منفی داشته باشد.

وی افزود : دریافت کارت سلامت و انجام معاینات ادواری برای افرادی که در مشاغل مرتبط با کشاورزی مشغولند امری لازم و ضروری است و آن را ضامن حفظ سلامتی آنان دانست.

یوسف دورکیش مسئول سلامت محیط و کار شهرستان گفت: با توجه به غالب بودن شغل کشاورزی و مشاغل مرتبط با آن در رودان و وجود ماشین آلات کشاورزی و استفاده از سموم و با توجه به شرایط خاص بهداشت شغلی و وضعیت فیزیکی کار آنان لازم است این افراد نسبت به سلامت خود توجه بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: برای افزایش ضریب سلامتی کشاورزان، کارشناسان بهداشت حرفه ای با همکاری کارشناسان جهاد کشاورزی، محیط زیست و سایر ارگان های مرتبط نیز آموزش‌های لازم در جهت ارتقاء سلامت شغلی آنان ارائه نمایند.

پس از بحث و گفتگو نمایندگان سایر ادارات مواردی از جمله برگزاری کلاس های آموزشی و بازدید های مشترک برای پایش محیط کارو سلامت کشاورزان مصوب شد.

کمیته بهداشت کشاورزی شهرستان رودان با حضور علیمراد مدیر شبکه بهداشت و درمان، رؤسا و نمایندگان ادارات جهادکشاورزی، تعاون کار و رفاه، محیط زیست، نظام صنفی کشاورزی، جهادکشاورزی و کارشناسان بهداشت حرفه ای رودان به منظور صیانت از سلامت کشاورزان و بررسی روشهای اجرایی جهت خدمت رسانی موثرتر به آنان برگزار شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: