به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، آمنه ماجدی بیان کرد: در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان پیرامون موضوعاتی همچون ممنوعیت ورود کود مرغی به شهرستان، دفع صحیح و اصولی انواع پسماند ها و لزوم همکاری همگانی در کاهش و کنترل بیماری کرونا بحث و تبادل نظر شد و تصمیمات لازم اتخاذ گردید.

وی به فصل کشاورزی در شهرستان و استفاده نامطلوب از فضولات مرغی توسط کشاورزان، اشاره کرد و افزود: با توجه به ممنوعیت ورود فضولات مرغی نامطلوب به شهرستان، همکاری همه جانبه ارگان های ذیربط لازم است.

ماجدی در ادامه به برنامه ملی هر خانه یک پایگاه سلامت اشاره کرد و بیان داشت: در راستای  توانمندسازی فرد، خانواده و جامعه این برنامه ملی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان پارسیان در حال انجام می باشد.

فرماندار پارسیان با تاکید بر اینکه افراد فاقد ماسک در شهرستان از  خدمات مراکز خدماتی و  دستگاه های اجرایی بی نصیب خواهند شد، گفت: مسئولین ادارات شهرستان و  تمام افرادی که در صنوف مختلف فعال و به مردم خدمات ارائه می کنند، باید بتوانند در فضای تحت مدیریت خود پروتکل های بهداشتی را به صورت دقیق  رعایت کنند.

رضا پور عنوان کرد: حراست های دستگاه های اجرایی باید بر نحوه اجرا و رعایت پروتکل های بهداشتی نظارت لازم را داشته باشند.

وی ضمن تشکر از جامعه پزشکی و کادر درمان کشور به ویژه کادر بهداشت و درمان شهرستان پارسیان که از هیچ خدمتی دریغ نکردند و از لحظه شیوع این ویروس پای کار بودند، اظهار کرد: طبق مصوبه ستاد کرونا مراسم اربعین امسال کمتر از دو ساعت و در فضای باز برگزار شد.

فرماندار پارسیان تاکید کرد: با توجه به احتمال شیوع ویروس کرونا در اصنافی که بیشترین مراجعه را دارند می بایست نظارت بازرسان اصناف و سلامت محیط مرکز بهداشت بر این اصناف بسیار جدی باشد.

مقرر شد اداره جهاد کشاورزی و دفتر نظام صنفی کشاورزی با همکاری دادستان نسبت به قطع خدمات به مالکین و زمین های کشاورزی که مصرف سموم و کود های غیر مجاز داشته اند، اقدام نمایند.

همچنین شهرداری در زمینه زمان جمع آوری پسماند در سطح شهر از طریق فضای مجازی و نصب بنر در محلات، اطلاع رسانی کرده و نسبت به حصارکشی و استقرار نگهبان در سایت و رعایت اصول دفن بهداشتی  با نظر محیط زیست اقدام نماید.

در این جلسه مصوب شد بمنظور اجرای دستورالعمل ستاد ملی مدیریت کرونا، کلیه دستگاههای اجرایی و سازمانهای دولتی و غیر دولتی نسبت به نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی با مسئولیت حراست هر اداره، اقدام و سه شنبه هر هفته به ستاد شهرستانی واقع در فرمانداری گزارش نمایند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: