به گزار‌ش خبرگزاری برنا در هرمزگان، باوقار با اشاره به توانمندی اساتید و نخبگان دانشگاه بیان کرد: استفاده از ظرفیت اساتید و نخبگان علمی دانشگاهی و تعامل دانشگاه با شورای شهر و شهرداری راستای توسعه و آبادانی شهر می باشد.

وی تصریح کرد : هرچه تعامل بین دانشگاه و مجموعه مدیریت شهری بیشتر شود مشکلات در حوزه های مختلف، نظیر؛ خدمات شهری، عمرانی،حقوقی و...کاهش می یابد و تا کنون تعامل خوبی بین کمیسیون های شورای شهر و دانشگاه اتفاق افتاده است و در کمیسیون های مختلف شورا، از ظرفیت اساتید دانشگاهها استفاده شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه گفت : اساتید و نخبگان دانشگاه می توانند در حوزه حقوقی به مجموعه شهرداری کمک کنند تا شاهد کاهش مشکلات در شهر باشیم.

باوقار افزود: این نشست ها باید تداوم داشته باشد و اگر این نشست ها تخصصی باشند خیلی از مشکلات شهری بر‌طرف می شود و استفاده از ظرفیت دانشگاهیان گام مثبتی در ارائه خدمات بهینه به شهروندان می باشد و به دنبال این هستیم که تفاهمنامه بین شورا و دانشگاه علمی و عملی شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمد عامری سیاهویی در این نشست گفت: دانشگاه آزاد می تواند بعنوان یک دانشگاه معین در پیشبرد اهداف شورای شهر و ‌شهرداری به این مجموعه در حوزه های مختلف نظیر عمرانی،فنی و شهرسازی،حمل و نقل،حقوقی و...کمک کند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: در هر حوزه ای که شهرداری دچار نقص و خلاء بشود،دانشگاه آزاد و سایر دانشگاهها بصورت تخصصی و با یک برنامه جامع کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت می توانند کمک کنند.

عامری تصریح کرد: به دلیل تعدد در تشکیل سمن ها و گروهها، رابطه استانداردی بین شهرداری های مناطق و سمن ها وجود ندارد و پیشنهاد می شود که برای هر منطقه شهرداری، معاونت جدیدی بنام معاونت اجتماعی و فرهنگی ایجاد شود تا شاهد تسریع در کارها باشیم.

فرزانه آرامش دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان کرد: دانشگاه مکانی برای رشد نخبگان و فرهیختگان است که باید توجه ویژه ای به این مهم شود و دانشگاه می تواند به شهرداری در حوزه های مختلف توسعه شهرداری کمک کند.

آرامش گفت: تاکنون ‌‌شهرداری از ظرفیت هیئت علمی دانشگاه ها استفاده نموده، اما استفاده از این ظرفیت کم رنگ بوده که انتظار می رود مجموعه مدیریت شهری در راستای توسعه و آبادانی ‌شهر استفاده بیشتری از ظرفیت دانشگاهیان نماید.

فاطمه جراره عضو دیگر ‌شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز گفت:نگاه مثبت دانشگاه، جهت کمک به شهرداری را به فال نیک می گیریم و همکاری مداوم دانشگاهها و اساتید دانشگاه در امور شهری می تواند کمک شایانی به ارائه خدمات بهینه به شهروندان نماید.

جراره بیان کرد: باید به سمتی برویم که نقش اساتید و نخبگان در تصمیم گیری شهری بیشتر شود.

کیانوش جهانبخش، رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این نشست بیان کرد: هر جا دانشگاه و مجموعه مدیریت شهری تعامل بیشتری داشته باشند یقینا شهر به صورت بهتری اداره می شود و همچنین شاهد افزایش مشارکت مردم در اداره ‌شهر خواهیم بود.

جهانبخش اظهار داشت: استفاده از ظرفیت و پتانسیل اساتید و نخبگان دانشگاه در راستای توسعه و آبادانی شهر می باشد.

مجید عسکری زاده عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز بیان کرد: اگر از ظرفیت دانشگاه و شهرداری و دیگر ادارات اجرایی به نفع مردم و توسعه شهر استفاده نکنیم ظلم مضاعفی کرده ایم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی‌شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در شهر بندرعباس معماری و شهرسازی به بیراهه رفته و نماد و الگوی خاص این شرایط اقلیمی به جز دانشگاه آزاد وجود ندارد و می طلبد همه با هم در کنار یکدیگر در راستای آباد سازی شهر گام برداریم.

جواد بلارک عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز گفت: نیاز است از ظرفیت های پژوهشی دانشگاه و اساتید نخبه در جهت رفع معضلات و نواقص شهری نظیر؛پسماند ، سیلاب ، حقوقی و ... استفاده ‌شود و از طرفی دانشگاه افرادی به کمیسیون های ‌شورای شهر معرفی شوند و تفاهمنامه سه جانبه ای جهت همکاری بیشتر بین شورای شهر ، دانشگاه و شهرداری منعقد گردد تا بتوانیم کارها را با تعامل و همکاری بیشتر به سر انجام برسانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: