به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،هادی ابراهیمی افزود: طرح یارانه دستمزد یکی از برنامه‌ها و سیاست‌های دولت در حوزه اشتغال است که در راستای حمایت نیروی کار شغلی اولی و کارفرمایان با پرداخت یارانه به حساب صاحبان کارگاه های بکارگیرنده افراد مشمول هدف این طرح، توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام می شود.

وی در خصوص شرایط نیروی کار اظهارداشت: سن جویندگان کار  نباید از 37 سال بیشتر باشد اما برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار شرط سنی تا سقف 45 سال است و همچنین دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر که از جمله شرایط جذب است.

ابراهیمی داشتن مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی و  کد بیمه کارگاهی تامین اجتماعی را از جمله شرایط واحد پذیرنده ذکر کرد.

وی گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت pyd.mcls.gov.ir جهت ثبت نام اقدام کنند و همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های   33661762-5 تماس و یا از طریق دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی استان اقدام کنند.

کاهش هزینه های بکارگیری نیروی کار جدید برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال به ویژه برای دانش آموختگان دانشگاهی در بازار کار، حمایت از ارتقاء تولید داخلی و رقابت پذیری در بنگاههای اقتصادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، ارتقاء سطح سرمایه انسانی کارگاههای فعال بخشهای خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار و حمایت از بنگاههای بخشهای تعاونی و خصوصی به شدت آسیب دیده از پدیده شیوع کرونا از اهداف این طرح است.
با دوستان خود به اشتراک بگذارید: