به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،سردار  حسین دهکی  با اعلام این خبر، اظهار داشت : در اجرای فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با توجه به پیامدهای مخرب و تاثیرگذار پدیده قاچاق بر اقتصاد کشور، برخورد قاطع با باندها و شبکه های سازمان یافته قاچاق کالا و ارز به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود : با انجام اقدامات اطلاعاتی یک فروند موتور لنج بزرگ پاکستانی با ظرفیت بارگیری نیم میلیون لیتر سوخت به صورت غیر قانونی وارد مرزهای آبی کشور در استان هرمزگان شده و پس از بارگیری مقادیر زیادی گازوئیل حین خروج از مرزهای آبی کشور توسط مرزبانان همیشه بیدار و آماده پایگاه دریابانی جاسک طی عملیاتی ضربتی توقیف شد.

فرمانده مرزبانی استان هرمزگان با اشاره به انهدام باند قاچاقچیان سوخت تصریح کرد: مرزبانان جاسک پس از بررسی لنج توقیفی، تعداد یک هزار بشکه 200 لیتری و 200 مخزن یک هزار لیتری آغشته به سوخت و تعداد 10 دستگاه پمپ روبین مخصوص تخلیه و بارگیری سوخت قاچاق و تعداد 300 بشکه 200 لیتری حاوی گازوئیل قاچاق کشف شد.

سردار دهکی خاطرنشان کرد: شناور توقیفی علاوه بر قاچاق سوخت و تجاوز مرزی به آب‌های داخلی ایران فاقد هر گونه مدارک هویتی بوده است.

وی ضمن اشاره به کشف 76 هزار لیترگازوئیل قاچاق در این عملیات ، افزود: تعداد 10 نفر خدمه شناور دستگیر و جهت اقدامات قضائی به مراجع ذی صلاح معرفی شدند.

فرمانده مرزبانی هرمزگان در خاتمه با تاکید بر آمادگی نیروهای مرزبانی استان در حراست و صیانت از مرزهای آبی بیان داشت: آب های خلیج فارس و حوزه استحفاظی هرمزگان برای افراد سودجو جای امنی نخواهد بود و به شدت با متخلفان و قاچاقچیان برخورد خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: