به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، داوود رستگار به مناسبت دهه وقف، بر ضرورت اهتمام به گسترش فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: در قرآن مجید، آیه ‌ای که بر وقف و احکام فقهی آن صراحت داشته باشد، وجود ندارد؛ ولی می‌ توان از باب اولویت با آیات مربوط به احسان و انفاق، قرض ‌الحسنه، تعاون و صدقه به جواز و بلکه جهان و استحباب وقف استدلال کرد.

وی افزود: ائمه اطهار(ع) با تأسی از پیغمبر اسلام و حضرت زهرا(س)، به عنوان امام و رهبر و معلم جامعه مسلمین اهتمام زیادی در گسترش فرهنگ وقف در جامعه داشته‌ اند، با قول وصل و تقریر خود این اقدام خداپسندانه را مورد ترغیب و حمایت قرار می‌ دادند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان حاجی آباد گفت: در مقام عمل نیز ائمه اطهار(ع) به فراخور توانایی مالی که داشته ‌اند و مصلحتی که تشخیص می‌ دادند، اقدام به وقف اموال خود می‌ کردند.

رستگار اظهار کرد: با همکاری مرکز افق امامزاده سید محمد(ع) حاجی آباد، دفتر امام‌جمعه و شرکت معدن تنگ زاغ، ۱۵۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد.

وی با بیان اینکه ارزش هر بسته به مبلغ ۳۵۰ هزار تومان است، افزود: این بسته ها، به مناسبت دهه وقف، بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: