به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، محمد مهدی جهانبخش با اعلام این خبر اظهار کرد: نخستین جشنواره مجازی نمادواره‌های شهر خلاق بندرعباس با هدف معرفی و گسترش بازار صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی این شهر ساحلی آغاز شده است.

وی با تشریح جزئیات این جشنواره، افزود: جشنواره نمادواره‌های شهر خلاق بندرعباس از ۳۰ مهرماه جاری آغاز و تا نیمه آبان ماه ادامه دارد که در صورت نیاز تمدید می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس ادامه داد: هنرمندان و علاقمندان برای شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار تجسمی و المان‌های خود را با موضوع صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی بندرعباس به دبیرخانه جشنواره واقع در مرکز خلاقیت و فنآوری های نوین شهرداری بندرعباس ارسال کنند.

جهانبخش گفت: علاوه بر این، علاقمندان می‌توانند آثار خود را در حوزه‌های یاد شده، به آدرس پست الکترونیکیinfo@bandarabbas.ir  ارسال کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن‌های ۰۷۶۳۲۲۳۷۱۵۶ و ۰۹۳۸۰۹۸۱۷۹۵ تماس بگیرند.

وی تاکید کرد: طرح‌های ارسالی پس از بررسی در کمیته ارزیابی، برای بهره‌برداری و اجرا به مناطق مدیریت شهری ارسال می‌شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری بندرعباس همچنین عنوان کرد: به طراحان برتر این جشنواره مجازی، هدایایی ارزشمند اعطا می‌شود.

گفتنی است، شهر بندرعباس از سال گذشته به شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو در حوزه صنایع‌دستی و آیین‌های سنتی پیوسته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: