به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، رضا برومند  با اعلام این خبر گفت:در راستای ایجاد زیر ساخت های گردشگری و فراهم نمودن ورود گردشگران مبلغ 11 میلیارد و 200 میلیون ریال برای ایجاد کمپینگ گردشگری بندرچارک از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه بندر چارک یکی از مناطق پرتردد برای گردشگران و به‌خصوص گردشگرانی است که قصد ورود به جزیره زیبای کیش از طریق اسکله این بندر دارند، افزود: در این کمپینگ گردشگری، آلاچیق های بزرگ و کوچک، مسیر پیاده روی، سکوی نشیمن و برج نور ایجاد می شود.

برومند در ادامه ضمن بازدید از عملیات مرمت بادگیرهای بندرکنگ گفت:برای حفظ ارزش‌های معماری سنتی، بومی و فرهنگی و احیاء بافت تاریخی بندر کنگ، مرمت ۶۴ بادگیر در شهر تاریخی بندرکنگ آغاز شده است.

او افزود: برای مرمت بادگیر‌های بندرکنگ مبلغ ۲۴ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان در ادامه ضمن بازدید از سواحل مکسر در بندرمقام گفت: ساحل مکسر دارای چشم‌اندازی زیبا و منحصر به فرد است که می‌تواند در توسعه گردشگری شهرستان بندرلنگه کمک  شایانی کند.

برومند افزود: برای کمک به حفظ این اثر طبیعی و بکر به دنبال ثبت طبیعی آن هستیم.

ساحل مکسر در بندر مقام از توابع بخش شیبکوه در شهرستان بندرلنگه استان هرمزگان است. دهستان آن زمانی مقر حکومت قبیله «بنی حمّاد» بود و هنوز هم بقایایی از آثار آن دوره در این منطقه دیده می‌شود. بندر صیادی مقام دروازه ورودی جزیره «لاوان» نیز است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: