به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، مرتضی آخش جان در جلسه کارگروه بهبود کیفیت سواد آموزی که با هدف بررسی وضعیت موسسات طرف قرار داد سال 99 برگزار می شد، گفت: در سال جاری و مطابق قانون ابلاغی، بخشی از فعالیت های سواد آموزی شامل جذب، آموزش، برگزاری آزمون و غیره به مؤسسات واجد شرایط که توانائی لازم را دارند واگذار می شود.

وی افزود: مؤسسات که خواهان ورود این بخش را دارند می توانند به ادارات سوادآموزی مناطق مراجعه و اعلام آمادگی نمایند که پس از بررسی شرایط و نوع همکاری، قرارداد انعقاد می شود.

آخش جان عنوان کرد: هر ساله فعالیت های سواد آموزی براساس دستورالعمل ها ابلاغ شده و سیاست های سواد آموزی و کاهش تصدی دولت و استفاده از ظرفیت های موسسات غیر دولتی برون سپاری می شود.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش هرمزگان اهمیت سواد در بین افراد جامعه در برنامه های سواد آموزی یکی از دغدغه های اصلی آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: برای جذب و توسعه سواد آموزی برنامه ریزی دقیق لازم است تا افراد بی سواد  و کم سواد انگیزه لازم برای سواد آموزی داشته باشد.

آخش جان ادامه داد: با توجه به گستردگی کار سواد آموزی در مناطق 22 گانه و وسعت شناسایی و جذب نیاز به نظارت مستمر و ارائه گزارشات لازم در این خصوص دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: