به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حسین اخلاقی خاطر نشان کرد:این سازمان با توجه به یکی از رسالت های ذاتی خود که همانا نصب تجهیزات ترافیکی شهری در راستای ایمن و روان سازی تردد خودروها در سطح شهر می باشد، اقدام به نصب سرعتگیرهای پلاستیکی، لاستیکی و همچنین اجرای سرعتکاه آسفالتی نموده است و هر ساله پس از بازدید و بررسی از معابر پر خطر و همچنین معابر جدیدالاحداث، بسته به اولویت و خطر پذیری آن معبر اقدام به آرام سازی معابر می نماید.

وی خاطر نشان کرد: یکی از عواملی که در حفظ و ارتقاء ایمنی معابر درون شهری از جایگاه ویژه ای برخوردار است، آرام سازی معابر جهت تردد عابرین پیاده و همچنین کاهش سرعت خودروها با هدف روان سازی ترافیک و عدم ایجاد گره های ترافیکی است.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری بندرعباس در ادامه افزود: عملکرد سرعتگیر و سرعتکاه ها به گونه ای است که در معابر پر خطر و حادثه خیز با ایجاد یک شوک ترافیکی از افزایش بی رویه سرعت خودروها جلوگیری می کند، و تا حدود زیادی در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی برای عابرین تاثیر گذار است.

وی با بیان اینکه در مجموع تعداد ۳۰۵ سرعتگیر و سرعتکاه، طی ۷ ماه نخست سال در خیابان های شهر نصب و اجرا شده است، اظهار کرد: سرعتگیرها و سرعتکاه ها در هر معبری با توجه به سطح کیفی، عملکردی و درجه بندی آن معبر نصب گردیده و از سرعت غیر مجاز خودروها جلوگیری می کند، که با توجه به انواع مختلف آن، از نظر ابعاد و اندازه ویژگی های متفاوتی دارند که موجب توقف خودروها و یا کاهش سرعت خودروها می گردد.

این مسئول با بیان اینکه تعداد ۷ عدد سرعتکاه آسفالتی از ابتدای سال جاری اجرا شده است، گفت: سرعتکاه های آسفالتی به عنوان یکی از ابزارهای آرام سازی ترافیکی مطرح هستند که در دو نوع قوسی و تخت با ابعاد استاندارد بسته به نوع محور و سرعت تردد اجرا می شوند.

وی ادامه داد: از طرفی تعداد ۲۹۸ عدد از انواع سرعتگیر های پلاستیکی و لاستیکی با دوام بیشتر با توجه به مطالعه و نیاز سنجی انجام شده در معابر ، نصب شده است. اخلاقی تصریح کرد: با هماهنگی که با مناطق سه گانه شهرداری صورت پذیرفته است پس از ترمیم آسفالت شرایط نصب مجدد سرعتگیرها امکان پذیر خواهد بود و در اولویت های این سازمان قرار خواهد گرفت.

اضافه می شود؛ بلوار غدیر، بلوار آزادی، بلوار امام خمینی(ره)، بلوار خواجه عطا، بلوار چمران، بلوار دانشمند، بلوار طالقانی راه آهن، بلوار دانشگاه، بلوار مادر بلوار خلیج فارس از جمله معابری هستند که طی ۷ ماه گذشته آرام سازی شده اند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: