به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، خداد غریب پور در این افتتاح اظهار داشت: میزان سرمایه گذاری این طرح در فاز نخست 21 هزار میلیارد ریال است که در این فاز زمینه اشتغال 120 نفر بطور مستقیم فراهم شده است.

وی افزود: در فاز نخست این طرح با ظرفیت تولید 200 هزار متر مکعب در روز، شیرین سازی و تصفیه آب مصارف صنعتی و معدنی خارج از شبکه های سراسری آبرسانی ، انجام می شود.

غریب پور مزایای این طرح را تأمین آب شرب و صنعت از طریق شیرین سازی آب دریا وکمک به رشد صنعت در استان های کم آب کشور ( استان های هرمزگان، کرمان و یزد) نام برد.

 معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران ،بیان داشت: با راه اندازی این طرح تأمین آب مورد نیاز واحدهای بزرگ در بخش های صنایع، معادن و فولادسازی در استان های هرمزگان، کرمان و یزد و همچنین افزایش رونق اقتصادی در این مناطق را شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: فاز دوم این طرح با ظرفیت 200 مترمکعب در روز در مسیر مس سرچشمه تا قبل از پایان سالجاری نیز به بهره برداری خواهد رسید. معاون وزیر صمت اعلام کرد: فاز سوم این طرح، آبرسانی به استان یزد و صنایع معدنی چادرملو خواهد بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: