به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،این شناور دارای ابعادی به طول 248 متر، عرض 43، ارتفاع 19 متر و وزن 56 هزار تن جهت تعمیرات تخصصی به دست نیروهای متخصص در مجموعه ایزوایکو سپرده شده است.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران برای ساخت و تعمیر انواع کشتی‌های بزرگ و کوچک آمادگی کامل را دارد و می‌تواند در این حوزه نیازمندی‌های ایران را برطرف کند و رقیبی قدرتمند برای یاردهای منطقه باشد.

نفتکش آرتاویل باید تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله؛ تعمیرات موتور اصلی، تعویض لوله های اصلی روی عرشه، تعمیرات ژنراتورها بر روی آن انجام شود و تداوم این‌گونه تعمیرات می تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود.

ورود شناورها، کشتی ها، نفتکش ها، کانتینربرها و لایروب ها به این مجموعه موجب رونق بازار کشور و منطقه می شود که این نشان دهنده ی گوشه ای از توانایی های متخصصان داخلی است.

در کشور هیچ مجموعه ای توانمندی ایزوایکو را در ساخت و تعمیرکشتی ندارد و این مجتمع می تواند هر نوع کشتی در هر اندازه ای که مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد را به صورت کامل طراحی کند و بسازد. تمام مراحل طراحی، ساخت، تعمیرات و به آب اندازی شناورها، توسط متخصصان داخلی انجام می شود.

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه‌های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتیسازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش میکند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: