به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان،هادی ابراهیمی در سفر یک روزه خود به شهرستان بندرخمیر در دیدار با فرماندار این شهرستان با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته بخش زیادی از بازار اشتغال خود را به مشاغل خانگی اختصاص داده اند، افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم رونق برخی کسب و کار‌ها،  مشاغل خانگی بهترین فرصت برای اشتغال در منزل است.

وی اضافه کرد: در این راستا، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا است و به متقاضیان در جهت توسعه مشاغل خانگی تسهیلاتی داده می‌شود.

ابراهیمی در ادامه به  طرحهای اشتغالزایی از جمله طرح کارورزی و یارانه دستمزد اشاره کرد و بیان داشت: این طرحها از برنامه‌ها و سیاست‌های وزارت در حوزه اشتغال است، که در طرح یارانه دستمزد، در صورت جذب نیروی کار شغل اولی،۳۰ درصد از دستمزد جویندگان کار در قالب یارانه دستمزد به کارفرمایانی که آنها را جذب کنند، پرداخت می شود و در طرح کارورزی نیز درصورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه‌های اقتصادی، دولت تا دو سال، صددرصد حق بیمه کارفرمایان را پرداخت می‌کند.

مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان بر ایجاد اشتغال با استفاده از ظرفیت شهرستان بویژه در بخش معادن و گردشگری تاکید کرد.

پرداخت معوقات کارگری، تسهیلات اشتغال و توسعه و گسترش ورزش های کارگری از جمله مواردی بود که در این نشست مطرح شد.

وی در نشست با امام جمعه شهرستان از تعاون به عنوان مردمی ‌ترین بخش اقتصاد که  بستر مناسبی برای اشتغالزایی است، نام برد و گفت: بخش تعاون بستر مناسبی برای تجمیع سرمایه های کم و انجام فعالیت های بزرگ اقتصادی است که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

ابراهیمی اظهارداشت: بندرخمیر دارای ظرفیت مناسبی برای توسعه گردشگری دارد که تعاونی ها می توانند در این زمینه ورود کنند.

 مدیرکل تعاون،کار ورفاه اجتماعی هرمزگان همچنین از کارخانه سیمان واقع در این شهرستان بازدید و با تاکید بر صیانت از نیروی انسانی و ضرورت موارد ایمنی در محیط های کار و تولید گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، اقدامات پیشگیرانه در جهت جلوگیری از این ویروس رعایت شود و مسوول خانه بهداشت شرکت به صورت مستمر بر این موارد نظارت داشته باشد.

ابراهیمی همچنین در بدو ورود به شهرستان بندرخمیر با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، ضمن قرائت فاتحه، با آرمانهای شهدا تجدید میثاق کرد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: